06:59 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Eesti uudised
lühendatud link
7811

Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku metropoliit Eugeni töötab Eestis viisa alusel ning elamisluba ta praegu ei saa, sest sisserände piirarv on täis.

TALLINN, 1. august — Sputnik. Metropoliidile võib elamisluba taotlema hakata aasta lõpus ning kehtima hakkab see siis uuel aastal, vahendas ERR osundusega "Aktuaalne kaamerale".

Moskva ja kogu Venemaa patriarh Kirill
© Sputnik / Евгений Биятов

Tänavu täitus sisserände kvoot ehk 1315 inimest juba esimesel poolaastal.

"Hetkel ei ole võimalik taotleda metropoliidile elamisluba ja see protsess näeb välja nii, et kõigepealt taotleme pikaajalise viisa tööloaga ja siis anname taotluse sisse järgmise aasta alguseks," selgitas MPÕK-i metropoliidi sekretär Daniel Lepisk.

Metropoliit viibib praegu Kuremäel.

Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik valis juunis uueks metropoliidiks Moskva Vaimuliku Akadeemia rektori ja Vereja ülempiiskopi Jevgeni.

Suri metropoliit Kornelius>>

Endine metropoliit Kornelius suri 19. aprillil 93-aastasena, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

© Sputnik / Илона Устинова, Владимир Новиков
Metropoliit Kornelius saadeti viimsele teekonnale.

Jevgeni pakkus kandidaadiks Moskva patriarhaat. Kirikukogul osales hääletusel kõigi 32 kohaliku koguduse ja kiriku üks ilmalik esindaja ning kõik vaimulikud. Võitja selgitati lihthäälteenamusega salajasel hääletusel.

Lisaks Vereja Jevgenile (Vladimir Rešetnikov, 61) kandideeris metropoliidiks ka Narva ja Peipsiveere piiskop Lazari (Aleksandr Gurkin, 49).

Õigeusu kiriku uueks metropoliidiks sai Vereja Jevgeni>>

Ülempiiskop Jevgeni on Moskva vaimulike koolide rektoriks ja ka siinsest vaimulikkonnast on küllaltki arvestatav osa õppinud Moskva seminaris või akadeemias, siis mingile osale vaimulikkonnast on ta juba läbi kooli tuttav ning ta on Eestis käinud ka suurematel kirikupühadel.

Metropoliit on õigeusu kiriku peapiiskop, patriarhi järel tähtsuselt teine vaimulik. Enne 325. aastat oli metropoliit kõrgeim vaimulik.

Tagid:
Venemaa Patriarhaadi Eesti Õigeusukirik, Kornelius, Eugeni, mitropoliit, Eesti

Peamised teemad