12:39 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
2310

Pühapäeval sajab mitmel pool üle Eesti hoovihma ning tuleb äikest, kuid ilm püsib jätkuvalt soe.

TALLINN, 5. august — Sputnik. Pühapäeva päeval on ilm vahelduva pilvisusega. Mitmel pool sajab hoovihma ja on äikest. Puhub läänekaare tuul 4-10, pärastlõunal põhjarannikul puhanguti kuni 14 m/s. Õhusooja on oodata 22-26 kraadi, vahendas ERR.

Pühapäeva õhtul sajab hoovihma vaid kohati. Sooja on 19-23 kraadi.

Eestis on 51 avalikku supluskohta

Juunis alanud suplushooajal avati üle Eesti 51 avalikku supluskohta, mis on ühe võrra vähem kui möödunud suplushooajal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Inimesed varjuvad kuumuse eest ostukeskustesse >>

Endiselt paistab avalike supluskohtade rohkuse poolest silma Järvamaa, kus avatakse kokku seitse avalikku supluskohta. Tallinn, Hiiu-, Pärnu- ja Tartumaa avavad viis, Läänemaa ja Valgamaa neli, Ida-Virumaa, Lääne-Virumaa ja Võrumaa kolm, Saaremaa ja Viljandimaa kaks ning Jõgevamaal, Põlvamaal ja Harjumaal avatakse üks avalik supluskoht.

Lõhutud pudelid põhjustavad rannalistele lõikehaavu, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ühtegi avalikku supluskohta ei ole endiselt Raplamaal. Haldaja soovi kohaselt ei ole sel aastal avalike supluskohtade nimekirjas Ida-Virumaal asuvat Karepa lastelaagri randa.

Avalike supluskohtade veekvaliteedi andmetega on võimalik tutvuda ka Terviseameti kodulehel.

Vetelpääste on randades valves alates 1. juunist kuni 31. augustini, alates kella kümnest hommikul kuni kella kaheksani õhtul. Vajadusel saab G4S rannavalvega ühendust G4S juhtimiskeskuse numbril 1911, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Rannavalve: päästmist vajasid omapäi jäetud lapsed >>

Rannavalve jagab sarnaselt varasemate aastatega Tallinna randades lastele käepaelu, kuhu lapsevanem saab oma telefoninumbri kirjutada juhuks, kui laps mängutuhinas vanemad silmist kaotab või ära eksib.

Tagid:
ühiskond, vihm, hoovihm, suvi, Ilmateenistus, Eesti

Peamised teemad