05:50 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Elistvere loomapargis uudistavad maailma kolm ilvesekutsikat

Elistvere loomapargis uudistavad maailma kolm ilvesekutsikat

© Sputnik / Дмитрий Крамар
Eesti uudised
lühendatud link
5110

Tartumaal Elistvere loomapargis sündis emailves Gellale kolm kutsikat, kes on praeguseks üle kahe kuu vanad, imevad emapiima ja on kasvult veidi suuremad kui kassipojad.

TALLINN, 6. august — Sputnik. Ilveseemand on nüüdseks oma poegi aina julgemini külastajatele näitama hakanud, teatas loomapargi esindaja esmaspäeval, edastab ERR. "Ka looduses on ilvese pojad praegu kahe kuni kahe ja poole kuused," sõnas ilveseuurija Raido Kont.

"Selles vanuses hakkavadki nad rohkem väljas käima ja pesa ümbruses võib neid näha. Emad hakkavad poegadega ringi liikuma. Ilveseemad kolivad poegi tihti uude urgu parasiitidest pääsmiseks, samuti, kui leidub parem pesapaik või kui murtud saagile on võimalik lähemale peatuma jääda," sõnas Kont.

Ilvesekutsikaid olid Elistvere loomapargis viimati uudiseks rohkem kui kümme aastat tagasi.

RMK Elistvere loomapark

Metsloomad satuvad inimeste juurde elama kas õnnetuses saadud vigastuste või ema kaotuse tõttu. RMK Elistvere loomapark on koht, kus peamiselt elavad just sellised saatuse tahtel inimesest sõltuvad metsloomad, teatab oma kodulehel Elistvere loomapark

Kass Monika on vastsündinud ilvesele ema eest >>

Elistveres saab näha euroopa piisonit, põtra, põhjapõtra, metskitse, kabehirve, pruunkaru, ilvest, rebast, kährikkoera, harilikku oravat, metsnugist, tuhkrut, halljänest ja faasanit. Seoses sigade aafrika katku leviku suurenenud ohuga on likvideeritud metssigade ekspositsioon.

Venemaal Primorski krai loomaaias imetas ja kasvatas kass Monika üles ilvesepoja
© Sputnik / Виталий Аньков

Siseruumides võib tutvuda näriliste ekspositsiooniga. Kaks tuba on sisustatud akvaariumitega, kus on võimalik näha merisigu, deegusid, hamstreid, liivahiiri, laborirotte, tšintšiljasid ja laborihiiri.

Liiklemist RMK Elistvere loomapargis lihtsustavad infotahvlid. Selgitustega on tähistatud ka looduspargi loodusrajad, muu hulgas saab seal tutvust teha ka kopra eluviisiga ning mitmekesise metsaelustikuga. Pargis kasvavate taimede hulgas võib kohata mitmeid kaitsealuseid liike, imetleda kauneid vaateid ja iidseid põlispuid.

Klassikakolmapäevad Tallinna loomaaias toimuvad taas >>

Elistvere loomapark asutati 1997. aastal. Tänaseks on RMK Elistvere loomapargist kujunenud Jõgevamaa suurim turismimagnet, mis pakub põnevat uudistamist nii lastele kui täiskasvanutele. Varem Eesti Metsaseltsile kuulunud Elistvere loomapark kuulub RMK Tartu-Jõgeva puhkeala koosseisu alates 2008. aastast.

Tagid:
loomad, ilvesepoeg, ilves, RMK, Elistvere loomapark, Eesti, Tartumaa

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56