06:59 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Keskkonnaagentuur kutsub Eesti looduse päevale, illustreeriv foto

Keskkonnaagentuur kutsub Eesti looduse päevale

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (197)
3320

EV100 suvisel peonädalal, 18. augustil kutsuvad erinevad asutused, looduskeskused, muuseumid, ühingud ja seltsid tutvuma ligi poolesaja võimalusega, kuidas Eesti loodust paremini tundma õppida, väärtustada ja hoida.

TALLINN, 6. august — Sputnik. Sel päeval toimuvad parimate giidide juhendamisel üle Eesti kümned matkad, töötoad ja loodusvaatlused, teatab Keskkonnaagentuur.

"Me kõik armastame Eesti loodust, see on osa meie loomusest. Sellest ilu- ja elurikkusest osasaamiseks tähistame juubelisuvel esmakordselt Eesti looduse päeva," seisab teates.

Elistvere loomapargis uudistavad maailma kolm ilvesekutsikat >>

Koos Eesti Vabariigiga tähistab 2019. aastal 100. juubelit ka Keskkonnaagentuuri Riigi Ilmateenistus. Juubeliaasta tähistamiseks toimuvad erinevad üritused ajavahemikus 18. mai 2018 kuni 18. mai 2019.

Üks üritustest toimub juba 18. augustil, kui külastajatele avatakse Tallinn-Harku aeroloogiajaama ja Tartu-Tõravere meteoroloogiajaama uksed.

Huvilistele antakse ülevaade ilmavaatlustest, saab tutvuda nii tänapäevaste kui ka ajalooliste mõõteseadmetega. Programm on üles ehitatud selliselt, et sobib nii täiskasvanule kui ka lapsele. Ekskursioon toimub osaliselt õues ja osaliselt siseruumides, seega palun riietuda vastavalt ilmale. Ekskursioon on eestikeelne ja tasuta.

Tallinna Pae järve luigepere tapsid "heasoovlikud toitjad" >>

Ühte gruppi mahub 20 täiskasvanut (+ lapsed). Ekskursioon kestab 1,5-2 h. Võimalikud ajad: 10:00, 13:00, 15:00. Aadressid: Tallinn-Harku aeroloogiajaam (Paldiski mnt 245, Tallinn); Tõravere meteoroloogiajaam (Torni 4, Tõravere, Tartumaa).

Registreerimine toimub läbi Keskkonnaagentuuri veebilehe selleks loodud vormi kaudu siin. Lisainfo: Miina Krabbi (miina.krabbi@envir.ee, 5221818, 6660916).

100 aastat Eesti Vabariiki >>

EV100 juubeliperiood algas 2017. aasta 16. aprillil selle sündmuse meenutamisega ning kestab 2. veebruarini 2020, mil möödub 100 aastat Tartu rahu sõlmimisest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (197)
Tagid:
ühiskond, ekskursioon, matk, pereüritus, loodus, juubel, Eesti Vabariigi 100. aastapäev, Riigi ilmateenistus, Keskkonnaagentuur, Eesti

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56