11:18 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Eesti uudised
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
46 0 0

Kontserdiga teeb kaitseväe orkester kummarduse nii Eestile, kaitseväele kui ka vabariigi sünnilinnale.

TALLINN, 7. august — Sputnik. Kolmapäeval, 8. augustil annab kaitseväe orkester Pärnu kesklinnas Koidula pargis toetuse väejuhatuse loomise sajanda aasta tähistamisele pühendatud kontserdi, teatab kaitseväe peastaap.

"Nii nagu Eesti Vabariik, saab ka kaitsevägi ja ühes sellega toetuse väejuhatus käesoleval aastal saja aastaseks. Tähistada seda ühe sõjaväelaslikult meelelahutusliku kontserdiga meie Vabariigi sünnilinnas, mida kogu linn ja selle külalised võiksid nautida, tundus võimalusena, mida ei saanud kasutamata jätta. Teeme selle kontserdiga kummarduse nii Eestile, kaitseväele kui ka Pärnu linnale selle erilise staatuse pärast," ütles kaitseväe orkestri peadirigent kolonelleitnant Peeter Saan.

Kell 14.00 Pärnus Koidula pargis algavale ligi tund kestvale tasuta kontserdile on oodatud kõik huvilised. Kavas mängida orkestri repertuaaris olevaid kergemaid ning meelelahutuslikumaid palasid.

Uue kaitseväe rivimarsi esmaettekanne toimub paraadil>>

Kaitseväe orkester on toetuse väejuhatuse allüksus, mille ülesandeks on kindlustada muusikaga kõik riiklikud ja sõjaväelised tseremooniad.

Kaitseväe orkester tähistab oma taasloomise 24. aastapäeva>>

Orkestri repertuaaris on nii vigurmarssimisprogramm kui ka mitmed kontsertprogrammid süva- ja kergemast muusikast. Lisaks 40 professionaalsele sõjaväemuusikule mängivad orkestris ka muusikalise ettevalmistuse saanud ajateenijad.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
kontsert, peastaap, orkester, kaitsevägi, Peeter Saan, peadirigent, Pärnu, Eesti

Peamised teemad