05:54 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Eesti uudised
lühendatud link
32 0 0

14.-16. augustil toimub Ruunawere Postimõisas traditsiooniline Eesti õpilasmalevate malevasuve lõpetav kokkutulek. Kohale on oodata malevarühmi üle Eesti, kokku ligi 700 osalejat.

TALLINN, 8. august — Sputnik. Kolme päeva jooksul selgitatakse läbi malevalaulude, spordimängude ja etluskavade välja selle suve parim malevarühm. Kui kokkutuleku päevad mööduvad valdavalt sportmängudega, siis õhtute meelelahutuse eest hoolitsevad Estonian Dream Party Band ja Karl-Erik Taukar, edatas Tallinna linnavalaitsus.

Võrumaal algab Kodutütarde võistlusmatk "Ernake" >>

EÕM kokkutulekut korraldava Sihtasutuse Õpilasmalev juhataja Ott Väli sõnul on möödunud malevasuvele tagasi vaadates eriti hea meel, et üha rohkem on hakanud ettevõtjad nägema malevlasi oma abilistena suvistel hooajatööde tegemisel.

SA Õpilasmalev korraldatud pea 50-s rühmas said malevlased näiteks kaasa lüüa RMK uue matkatee (Penijõe-Kauksi) ehitusel, abistada Viikingite küla personali, toimetada Saaremaal Mändjala Kämpingus, ette valmistada kokkutuleku paika Ruunawere Postimõisas jpm.

Algab registreerimine õpilasmalevasse, illusreeriv foto
© Sputnik / Дмитрий Крамар

Tallinna linnas olid aga pea kõikide linnaosavalitsuste palgal vähemalt üks malevarühm. Tööks oli neil linnaosade parkide ja muude avalike objektide korrastamine.

Riiklikult õpilasmalevaid koordineeriva Eesti Noorsootöö Keskuse kaasatuse ja konkurentsivõime üksuse suunajuhi Epp Reediku sõnul on malev suurepärane õppe- ja noorteinfo vahendamise keskkond, mille arendamiseks teeb riik iga-aastaselt märkimisväärseid pingutusi. Näiteks tänavu eraldati malevakorraldajatele üle 550 000 euro, mis võimaldas enam kui 4500 noore osalemise malevates.

"Malevas on lisaks töötegemsiele ja tasu teenimisele eriliseks väärtuseks omandatud oskused ja kogemused, mis rikastavad noorte maailma," ütles Reedik. "Malevatel on ka oluline roll info vahendajana – jagatakse teadmisi nii tööohutuse, tööseadusandluse kui ka erinevate töövaldkondade kohta."

"Mida mitmekesisemaid kogemusi ja teadmisi noored koguvad, seda laiem on nende teadlikkus töömaailmast ning seda targemaid otsuseid oskavad noored oma karjääri planeerimiseks teha," lisas ta.

Ameerika noored proovivad valimistesse "sekkuda" >>

Tänavu oli malevarühmade suurimaks tööandjaks Circle K Eesti AS, kes palkas suvel rohkem kui 100 malevlast. Malevlasi näebki suvel toimetamas paljudes Eesti tanklates (Circle K, Olerex) poekettides (Rimi, Coop), suurtaludes, turbarabas, turismiettevõtetes jne. Võib öelda, et võrreldes mõne aasta taguse ajaga on malevlastele pakutavad tööd muutunud mitmekesisemaks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti malevasuve algul.

Tagid:
malevasuvi, malevarühm, kokkutulek, noored, SA Õpilasmalev, Karl-Erik Taukar, Ruunawere Postimõis, Eesti

Peamised teemad