11:12 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Eesti uudised
lühendatud link
Raketilöök Eesti pihta (22)
64 0 0

Õhuväe ülem kolonel Riivo Valge sõnul on seni laekunud ligi 60 vihjet teisipäeval Eesti õhuruumis eksikombel välja tulistatud raketi kohta, mis kantakse kaardile, et otsinguoperatsiooni lihtsustada.

TALLINN, 8. august — Sputnik. Mis täpselt Hispaania hävituslennukis juhtus, et rakett välja lendas, Valge sõnul öelda veel ei saa, sest seda alles uuritakse, edastab ERR.

"Raketi trajektoor on praegu kinnitatud ja otsinguala on koondunud Endla raba ümbrusesse," rääkis Valge intervjuus Vikerraadiole.

Inimestelt on vihjeid tulnud seni 60 kandis, kuid vaid 20 puhul on olnud alust neid tõsiselt võtta.

Raketilöök Eesti pihta>>

Õhuväe ülema sõnul on võimalik, et rakett hävines õhus umbes kuue kilomeetri kõrgusel ja tükid pudenesid maapinnale laiali. Kui nii, siis on ka tõenäosus nende tükkide leidmiseks kaduvväike.

Sputnik Eesti teatas varem, et teisipäeval, 7. augustil kell 15:44 toimus vahejuhtum, kus õhuharjutusalal Pangodi kohal Otepää lähistel tulistas Hispaania hävitaja Eurofighter eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi põhja suunas.

Raketil on enesehävitusrežiim, mis tagab eksilasu puhul selle hävimise õhus, kuid ei ole välistatud, et rakett maandus maapinnale. AMRAAM tüüpi raketi pikkus on 3,7 meetrit pikk, läbimõõt 18 sentimeetrit, rakett kannab lõhkeainet. Raketi viimane oletatav asukoht oli Tartust 40 kilomeetrit põhja suunas.

Kaitsevägi on käivitanud protseduuride kohase otsinguoperatsiooni, milles kasutatakse ka õhuväe koptereid.

Hispaania hävitaja lasi Eesti õhuruumis eksikombel välja õhk-õhk tüüpi lahingraketi>>

Juhul, kui märgatakse esemeid, mis võivad olla raketi osad või rakett, palub Kaitsevägi seda mitte mingil juhul puutuda, vaid raketist eemalduda ja teatada leiust koheselt Õhuväe telefonil 717 1900 või hädaabinumbril 112. Samuti palub Kaitsevägi raketti omal käel mitte otsima asuda.

Intsidendis osalenud Hispaania hävitaja Eurofighter Typhoon 2000 naasis kodubaasi. Balti õhuruumi kaitsmine õhuturbemissiooniga Ämarist ja Šiauliaist jätkub.

Asjaolude väljaselgitamiseks on algatatud uurimine. Intsindenti uurimist on alustanud Eesti õhuvägi, lennuamet, Hispaania õhujõud ja NATO peakorter.

Teema:
Raketilöök Eesti pihta (22)
Tagid:
rakett, Eurofighter Typhoon, hävitaja, Hispaania, Eesti, Endla

Peamised teemad