07:04 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Raketi otsinguala on koondunud Endla raba ümbrusse

Valge: Raketi otsinguala on koondunud Endla raba ümbrusse

© Flickr / Holger Vaga
Eesti uudised
lühendatud link
Raketilöök Eesti pihta (21)
57 0 0

Õhuväe ülem kolonel Riivo Valge sõnul on seni laekunud ligi 60 vihjet teisipäeval Eesti õhuruumis eksikombel välja tulistatud raketi kohta, mis kantakse kaardile, et otsinguoperatsiooni lihtsustada.

TALLINN, 8. august — Sputnik. Mis täpselt Hispaania hävituslennukis juhtus, et rakett välja lendas, Valge sõnul öelda veel ei saa, sest seda alles uuritakse, edastab ERR.

"Raketi trajektoor on praegu kinnitatud ja otsinguala on koondunud Endla raba ümbrusesse," rääkis Valge intervjuus Vikerraadiole.

Inimestelt on vihjeid tulnud seni 60 kandis, kuid vaid 20 puhul on olnud alust neid tõsiselt võtta.

Raketilöök Eesti pihta>>

Õhuväe ülema sõnul on võimalik, et rakett hävines õhus umbes kuue kilomeetri kõrgusel ja tükid pudenesid maapinnale laiali. Kui nii, siis on ka tõenäosus nende tükkide leidmiseks kaduvväike.

Sputnik Eesti teatas varem, et teisipäeval, 7. augustil kell 15:44 toimus vahejuhtum, kus õhuharjutusalal Pangodi kohal Otepää lähistel tulistas Hispaania hävitaja Eurofighter eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi põhja suunas.

Raketil on enesehävitusrežiim, mis tagab eksilasu puhul selle hävimise õhus, kuid ei ole välistatud, et rakett maandus maapinnale. AMRAAM tüüpi raketi pikkus on 3,7 meetrit pikk, läbimõõt 18 sentimeetrit, rakett kannab lõhkeainet. Raketi viimane oletatav asukoht oli Tartust 40 kilomeetrit põhja suunas.

Kaitsevägi on käivitanud protseduuride kohase otsinguoperatsiooni, milles kasutatakse ka õhuväe koptereid.

Hispaania hävitaja lasi Eesti õhuruumis eksikombel välja õhk-õhk tüüpi lahingraketi>>

Juhul, kui märgatakse esemeid, mis võivad olla raketi osad või rakett, palub Kaitsevägi seda mitte mingil juhul puutuda, vaid raketist eemalduda ja teatada leiust koheselt Õhuväe telefonil 717 1900 või hädaabinumbril 112. Samuti palub Kaitsevägi raketti omal käel mitte otsima asuda.

Intsidendis osalenud Hispaania hävitaja Eurofighter Typhoon 2000 naasis kodubaasi. Balti õhuruumi kaitsmine õhuturbemissiooniga Ämarist ja Šiauliaist jätkub.

Asjaolude väljaselgitamiseks on algatatud uurimine. Intsindenti uurimist on alustanud Eesti õhuvägi, lennuamet, Hispaania õhujõud ja NATO peakorter.

Teema:
Raketilöök Eesti pihta (21)
Tagid:
rakett, Eurofighter Typhoon, hävitaja, Hispaania, Eesti, Endla

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56