10:24 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Eesti uudised
lühendatud link
Raketilöök Eesti pihta (22)
5510

Hispaania kaitseminister Margarita Robles Fernández avaldas täna kaitseminister Jüri Luigega toimunud telefonivestluses sügavat kahetsust eile Balti õhuturbemissiooni käigus toimunud intsidendi pärast.

TALLINN, 8. august — Sputnik. "Rääkisime Hispaania kolleegiga toimunu asjaoludest ning leppisime kokku, et teeme raketi leidmisel ning uurimise läbiviimisel tihedat koostööd," ütles kaitseminister Jüri Luik, edastas Kaitseministeerium.

Herem ja Valge vastasid küsimustele kadunud raketi kohta >>

Mõlemad ministrid rõhutasid NATO õhuturbemissiooni olulist rolli alliansi julgeoleku tagamisel ning selle jätkumise vajalikkust.

Peaminister Jüri Ratas arutas telefonivestluses NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga eile Eesti õhuruumis toimunud intsidenti, mille käigus tulistati eksikombel välja õhk-õhk tüüpi lahingrakett, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Villem Rooda
© Sputnik / Вадим Анцупов

Stoltenberg avaldas oma vestluses Ratasega kahetsust toimunud intsidendi pärast. "Ütlesin NATO peasekretärile, et see on tõsine juhtum ja oleme Eestis mõistetavalt selle pärast väga mures. Tänu Jumalale, et teadaolevalt ei saanud keegi intsidendi tagajärjel vigastada," lausus Ratas.

"Palusin NATO peasekretäri Jens Stoltenbergi, et NATO võtaks eilset vahejuhtumit väga tõsiselt ning tegeleks asjaolude kiire väljaselgitamisega. Pole kahtlust, et meie ametiasutused panustavad sellesse igakülgselt. Sain peasekretärilt kinnituse, et ka NATO ja õhuturbega vahetult seotud liitlased teevad sama. NATO õhuturbemissioon on oluline osa Eesti ja kogu alliansi julgeoleku tagamisest," ütles peaminister.

Teisipäeval, 7. augustil kell 15:44 toimus vahejuhtum, kus õhuharjutusalal Pangodi kohal Otepää lähistel tulistas Hispaania hävitaja Eurofighter eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi põhja suunas, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Ekspert hindas hispaanlaste raketilöögi võimalikke tagajärgi Eestis >>

Kaitseväe peastaabi ülem kindralmajor Martin Herem ja õhuväe ülem kolonel Riivo Valge kinnitasid kaitseväe peastaabis, et Hispaania hävitajalt eksikombel väljalastud raketi maandumiskoht on piiritletud, kuid tükke ei ole endiselt leitud.

Teema:
Raketilöök Eesti pihta (22)
Tagid:
rakett, hävitaja, NATO, kaitseministeerium, Margarita Robles Fernández, Endla, Hispaania, Eesti

Peamised teemad