10:33 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Eesti uudised
lühendatud link
Raketilöök Eesti pihta (22)
3620

Kaitseministeerium loob majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga (MKM) ühise töörühma sõjalennuharjutuste ohutust puudutavate regulatsioonide ja protseduuride hindamiseks.

TALLINN, 9. august — Sputnik. Töörühma eesmärk on konkreetse intsidendi valguses läbi vaadata kõik regulatiivsed ja muud meetmed, millega tagatakse tsiviillennunduse ohutus sõjalennuharjutuste ajal, teatas kaitseministeerium.

"Selle töörühma loomisel ei lähtuta eeldusest, et viga oli protseduurides või et juhtum oli tingitud puudulikest regulatsioonidest, küll aga peame oma kohuseks juhtunu tõsidust arvesse võttes lisaks tehniliste asjaolude uurimisele igaks juhuks veelkord läbi vaadata ka regulatsioonid," ütles kaitseministeeriumi kaitseplaneerimise asekantsler Meelis Oidsalu.

"Tehniliste asjaolude uurimist viivad läbi hispaanlased, kelle lennukite ja raketiga oli tegu," lisas ta.

"Konkreetne intsident ei johtunud protseduurilistest asjaoludest ega regulatsioonidest, samuti ei olnud ohustatud tsiviillennud, aga intsidendi tõsidust arvestades tuleb igaks juhuks veenduda, et ka Eesti poolelt oli kõik võimalik tehtud ohutuse tagamiseks," sõnas Oidsalu.

Herem ja Valge vastasid küsimustele kadunud raketi kohta >>

"Õhuharjutuste ja õhuharjutusalade planeerimine on väga detailne ja eriti ohutusküsimusi arvestades rangelt reguleeritud ja toimub tihedas koostöös lennuohutusspetsialistidega MKM-ist ja seetõttu kaasatakse töörühma ka nende esindaja," lisas ta.

Õhuharjutusalade loomisele eelneb põhjalik ja igakülgne analüüs ning ala loomine võib võtta mitu aastat, seda tehakse väga kaalutult.

"Töörühm sõltub oma tegevuses mh Hispaanias läbiviidava uurimise tulemustest ning kohtume kindlasti ka Hispaania kaitsejõudude ja kaitseministeeriumi esindajatega. Valdkonnaspetsiifikat arvestades ei saa me kogu informatsiooni avalikustada, küll aga tuuakse avalikkuseni peamised järeldused," ütles Oidsalu.

Hispaania hävitaja lasi Eesti õhuruumis eksikombel välja õhk-õhk tüüpi lahingraketi >>

Teisipäeval, 7. augustil kell 15:44 toimus vahejuhtum, kus õhuharjutusalal Pangodi kohal Otepää lähistel tulistas Hispaania hävitaja Eurofighter eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi põhja suunas, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
Raketilöök Eesti pihta (22)
Tagid:
rakett, lennundus, ohutus, töörühm, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, kaitseministeerium, Meelis Oidsalu, Hispaania, Eesti

Peamised teemad