05:49 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Tallinna Kesklinna lasteaiad saavad häirenupu, illustreeriv foto

Tallinna Kesklinna lasteaiad saavad häirenupu

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
28 0 0

Seoses Tallinna Mardi lasteaias neljapäeval toimunud juhtumiga, kus lasteaia territooriumile tungis ettearvamatult käitunud mees, pakub Kesklinna valitsus igale lasteaiale võimaluse paigaldada häirenupp.

TALLINN, 10. august — Sputnik. Seoses Mardi lasteaias eile toimunud juhtumiga, kus lasteaia territooriumile tungis ettearvamatult käitunud mees, pakub Kesklinna valitsus igale lasteaiale võimaluse paigaldada häirenupp, vahendas Pealinn.

"See on vähim, mida saame antud olukorras ette võtta," sõnas Kesklinna vanem Vladimir Svet. "Just vestlusest lasteaia direktoriga tekkis mõte tagada kiirkorras kõikidele meie lasteaedadele võimalus vajadusel operatiivselt abi kutsuda."

Tallinnas lasteaia territooriumile tunginud mees suri kinnipidamisel >>

Tallinnas Mardi tänaval pidasid korrakaitsjad neljapäeval kinni lasteaia territooriumile tunginud mehe, kes suri kinnipidamise ajal sündmuskohal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kell 12.37 sai politsei väljakutse Tallinna kesklinna Mardi tänavale. Teataja sõnul tungis lasteaia territooriumile mees, kes käitus ebaadekvaatselt. Patrullpolitseinike saabudes ründas mees politseisõidukit ja üritas tungida sõidukisse ning seejärel hüppas politseisõiduki kapotile.

Politseinikud andsid mehele korralduse kapotilt maha tulla. Mehe kinnipidamiseks kasutasid korrakaitsjad ühel korral gaasi ning seejärel panid talle käerauad. Mees jätkas rabelemist. Politseinikud hoidsid meest kinni, et ta enesele viga ei teeks ning üritasid temaga turvakontrolli käigus kontakti saada. Mees suhtles korrakaitsjatega soome keeles.

Äkitselt halvenes mehe tervislik seisund ja mees lakkas hingamast, mistõttu asusid politseinikud meest elustama. Südamemassaaži tulemusena hakkas mees uuesti hingama. Kiirabi saabudes mees hingas, kuid siis hakkas tema seisund uuesti halvenema ja meedikud jätkasid elustamist. Mees enam elule ei tulnud ja ta suri meedikute pingutustest hoolimata sündmuskohal.

Tulistamine Vabaduse väljakul >>

Põhja prefektuuri operatiivjuht Kristian Jaani sõnul on mehe isik tuvastamisel, sest mehe juurest dokumente ei leitud.

"Kõik traagilise juhtunu asjaolud on selgitamisel. Leidsime mehe soki vahelt tühja fooliumvoldiku, milles olid narkootilist ainet meenutavad jäägid. Kohapeal läbiviidud kiirtest reageeris positiivselt amfetamiinile. Sündmuskohal kogutud info järgi võis mees põdeda ka suhkruhaigust. Täpsemad vastused sellele, mis põhjustas tema surma, annab kohtuarsti lahang," ütles Jaani.

"Tänan politseid, kes saabus kohale umbes poolteist minutit pärast väljakutset, ning Mardi lasteaia direktorit Triinu Kotkast rahuliku ja kiire reageerimise eest. Õnneks keegi lastest, nende vanematest ega õpetajatest eilses juhtumis kannatada ei saanud," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet, vahendas Pealinn.

"Selleks, et aidata tulevikus lahendada sarnaseid olukordi ja suurendada Kesklinna lasteaedades turvatunnet, pakub linnaosa valitsus igale lasteaiale tasuta võimaluse paigaldada alarmnupp. See on vähim, mida saame antud olukorras ette võtta. Just vestlusest lasteaia direktoriga tekkis mõte tagada kiirkorras kõikidele meie lasteaedadele võimalus vajadusel operatiivselt abi kutsuda."

Reps: lasteaiaharidus peab jõudma iga lapseni >>

Svet lisas, et seni on häirenuppu küsinud ainult üks lasteaed, aga vajalik oleks see ka teistes. Kavas on samuti lasteaedade personali, lapsevanemate ja korrakaitsjate esindajatega arutada, milliseid samme veel lasteaedade turvalisuse tagamiseks astuda.

Tagid:
kurjategija, ohutus, lapsed, häirenupp, lasteaiad, politsei, Kesklinna valitsus, Tallinn, Eesti

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56