03:39 24. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1065
  • RUB72.9469
AMRAAM rakett

Endla looduskaitsealal raketti ei leitud

© AP Photo / Mark Farmer
Eesti uudised
lühendatud link
Raketilöök Eesti pihta (22)
65 0 0

Kaitsevägi lõpetas laupäeval, 11. augustil pärast põhjalikku kontrolli tööd Endla looduskaitseala senises otsingupiirkonnas raketiosi või selle maandumisele viitavaid asitõendeid leidmata.

TALLINN, 11. august — Sputnik. Raketi võimaliku maandumiskoha otsinguid jätkatakse õhuväe lennuvahenditega, teatas kaitseväe peastaap.

Reedel, 10. augustil alale saabunud 1. jalaväebrigaadi kaitseväelased kontrollisid ligikaudu 600-ruutmeetri suuruse ala metallidetektoritega ning seejärel ligikaudu 200 hektari suuruse ala visuaalse vaatluse teel.

Rakett kukkus sohu: Eestit ründasid Hispaania õhujõud>>

"Kuna pinnasekihis oli palju valesignaale, siis koorisime ekskavaatori abil ligikaudu poolemeetrise pealispinna kuni savikihini ja jätkasime otsinguid süvadetektoritega," ütles otsingutöid juhtinud kaitseväe demineerimiskeskuse ülem kapten Karmo Saar, kelle sõnul ei leitud ka kuni kuue meetri sügavusele näitava detektori abil raketile viitavaid signaale.

"Tegemist on tugeva savipinnasega. Arvestades raketi alumiiniumkonstruktsiooni, ei saanuks ta meie hinnangult seal kuuest meetrist sügavamale tungida," ütles kapten Saar.

FSB eksjuht kahtleb raketi kogemata väljatulistamises Eesti kohal>>

Pärast ala kontrolli taastati ala endine seis parimal võimalikul kujul ning jätkati ligi poolekilomeetrise diameetriga ala visuaalset kontrolli, mis ei andnud samuti tulemusi.

"Otsisime ahelikus põhjalikult nii maapinnalt kui ümbritsevatelt puudelt raketi detaile või indikatsioone nagu murdunud oksi või muid tunnuseid, mis viidanuks raketi maandumisele. Kõige selle järeldusena võime öelda, et meie hinnangul kontrollitud alale raketti maandunud ei ole," ütles kapten Saar.

Õhuväe ülema kolonel Riivo Valge sõnul jätkatakse otsinguid õhuväe lennuvahenditega. Tema sõnul on võimalik, et rakett on soisel alal maapinda tunginud ja seda ei leitagi, kuid praegu on otsustatud visuaalsete otsingutega jätkata.

Kohe näha, et vanad sõbrad: miks NATO Eestit ründas>>

"Lootsime, et leiame raketi seniselt otsingualalt, sest kõik välised tunnused viitasid sellele, kuid need tundemärgid ei viinud meid leiuni," ütles kolonel Valge.

Kaitsevägi on jätkuvalt tänulik vihjete eest, mis võiksid viia raketi leidmiseni. Kaitsevägi palub raketitaolise eseme leidmisel sellest kohe eemalduda ning teatada hädaabinumbril 112.

Eestlased, kui leiate USA tuumapommi, helistage numbril 112>>

7. augusti pärastlõunal lasi Hispaania hävitaja Eurofighter Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi põhja suunas. Lask toimus kuue kilomeetri kõrgusel kell 15:44. Juhtumi asjaolusid selgitab uurimine.

Raketilöök Eesti pihta>>

Teema:
Raketilöök Eesti pihta (22)
Tagid:
raketilöök, looduskaitseala, hävitaja, peastaap, kaitsevägi, Hispaania, Endla, Eesti

Peamised teemad