08:41 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Eesti uudised
lühendatud link
2910

Kuigi õhutemperatuuride maksimumid ulatuvad eeloleva nädala keskel 23 kraadini, tuleb ilm siiski vihmane ja äikesevõimalusega.

TALLINN, 12. august — Sputnik. Teisipäeva päeval pilvisus tiheneb ja pärastlõunal levib uus vihmasadu edela poolt üle mandri. Sadu võib kohati tugev olla ning on äikeseoht. Puhub idakaaretuul 3-8, põhjarannikul kuni 10 m/s. Sooja on 17-22 kraadi, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Ees seisab leiva, köögiviljade ja õlle hinna tõus >>

Kolmapäeva öösel on pilves ilm ja sajab vihma. Sadu võib kohati tugev olla ning on äikeseoht. Tuul pöördub idakaarest põhjakaarde 3-8 m/s. Rannikul puhub põhja- ja kirdetuul 7-12, puhanguti 15 m/s. Sooja on 11-16 kraadi.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Артем Креминский

Kolmapäeva päeval on samuti pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma ja võib olla äikest. Puhub põhjakaaretuul 4-10, rannikul puhanguti 15 m/s. Õhtul tuul nõrgeneb. Sooja on 17-21 kraadi.

Neljapäeva öösel on vahelduva pilvisusega ilm ja kohati sajab hoovihma. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7 m/s. Sooja on 9-14, rannikul kuni 16 kraadi. Neljapäeva päeval on samuti vahelduva pilvisusega ilm ning kohati sajab taas hoovihma. Puhub lõunakaaretuul 3-9 m/s. Sooja on 19-23 kraadi.

Vihm ei aita enam teraviljakasvatajaid

Pika põuaaja järel kätte jõudnud vihmasem periood ei aita enam teraviljakasvatajaid, küll aga võib vihm päästa veel kartulisaaki, vahendab ERR viitega "Aktuaalsele kaamerale". Põud ei ole jätnud sel suvel puutumata ühegi põllukultuuri ega aiavilja kasvatajat.

Maaeluminister: otsime järjepidevalt põuakahjudele lahendusi >>

Eesti põllumehed ning Euroopa põllumajandustootjate ja töötlejate ühendused räägivad kui ühest suust: kuumus ja põud on hävitanud kuni pool köögivilja- ja teraviljasaagist. Euroopal seisab ees leiva, õlle ja köögiviljade hinnatõus, kirjutas uudisteportaali Sputnik Eesti autor sel neljapäeval.

Eesti elanikud peaksid olema moraalselt valmis leiva, köögiviljade ja õlle hinna tõusuks. Euroopa põllumehed räägivad suurema osa põllusaagi hävimisest anomaalse kuumuse ja põua tõttu.

Vabariigi Valitsuse istungil kinnitati 20 miljoni euro eraldamine Maaelu Edendamise Sihtasutusele, et leevendada põuakahjustuste mõjusid, teatas Maaeluministeerium sel nädalal.

"Mul on hea meel, et valitsus on operatiivselt teinud põllumeestele vajalikke otsuseid," ütles maaeluminister Tarmo Tamm.

"Lühikese ajaga oleme suutnud luua põllumeestele võimalused soodsateks laenudeks, et leevendada põuast tingitud käibevahendite puudust ning toetada käendusi. Kinnitan, et jätkame ministeeriumis tööd selleks, et keerulist olukorda veelgi leevendada. Samaaegselt kogume ka andmeid põuakahjude ulatusest — seda hinnangut ootab Euroopa Komisjon meilt augusti lõpuks."

Tagid:
põllumajandus, teraviljakasvatajad, põud, prognoos, äike, vihm, ilm, Maaeluministeerium, Ilmateenistus, Eesti

Peamised teemad