03:01 06. Detsember 2020
Kuula otse
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
Eesti uudised
lühendatud link
44 0 0

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut viibib ametnike välitööde projekti raames 13. ja 14. augustil kahepäevasel visiidil Ida-Virumaal.

TALLINN, 13. august — Sputnik. Minister külastab piirkonna haiglaid, kohtub arstide, sotsiaalala ekspertide, vabaühenduste ja kohalike inimestega, võtab osa avalikust debatist, arutab tööturu olukorra üle ning tutvub uudsete tegevusteraapia meetoditega, teatab Sotsiaalministeerium.

Ida-Viru keskhaigla kaasajastamine viiakse riigi toel lõpuni >>

"Ida-Virumaa kui piirkonna võimalused vajavad senisest paremat realiseerimist. Piirkonna probleemid on kõigile hästi teada — vähene atraktiivsus ettevõtjate jaoks, kõrgem töötus, suur suhteline vaesus, raskused arstide-õdede-õpetajate värbamisel," ütles tervise- ja tööminister Riina Sikkut.

Uued ministrid Riina Sikkut (vasakul) ja Janek Mäggi andsid ametivande
© Riigikogu / Erik Peinar

Nende komplekssete küsimustega tegelemiseks on Vabariigi Valitsus koostanud Ida-Virumaa programmi, mille eesmärk on elavdada Ida-Virumaa majandust, suurendada piirkonna elukeskkonna atraktiivsust, pidurdada nooremaealiste väljavoolu ning eelisarendada piirkonda, et vähendada mahajäämust teistest Eesti piirkondadest.

"Ida-Virumaa tervishoiuasutustesse oleme viimastel aastatel oluliselt panustanud ning suunanud piirkonda vajalikke investeeringuid. Nii Narva haigla erakorralise meditsiini osakonna uuendamine, Ida-Viru Keskhaigla aktiivravikorpuse ehitus kui ka kaheksa uut tervisekeskust võimaldavad kohalikel inimestel saada tervishoiuteenuseid tänapäevastes tingimustes. Kahtlemata on oluline ka tervishoiutöötajatele pakkuda kaasaegset töökeskkonda," selgitas Sikkut.

"Minu soov on visiidi käigus näha ja kuulda, kuidas piirkonna inimestel läheb ja milliste kohalike murede lahendamist saan toetada," lisas minister Sikkut.

Tervise- ja tööministri visiidi kava

Esmaspäev, 13.08.2018

 • Ida-Viru Keskhaigla külastus Kohtla-Järvel;
 • Ahtme haigla külastus psühhiaatrilise abi võimalustega tutvumiseks;
 • Ida-Viru tervishoiu- ja sotsiaalteenuste osutaja Corrigo juhiga arutelu nende rollist kohalikele elanikele ennetus- ja raviteenuste pakkumisel;
 • Ida-Virumaa Töötukassa esinduses tagasiside ja arvamuse küsimine piirkonna eripära arvestavate tööturumeetmete tõhususest ja uute väljatöötamisest;
 • Narva linna sotsiaalabiameti peadirektori kohusetäitja ja linnarstiga kohtumine tervishoiukorralduse teemal;
 • avalikust debatist "Kodanikupassiivsus: kes on süüdi?" osavõtt.

Teisipäev, 14.08.2018

 • Hommikune jalutuskäik Narvas koos Sisekaitseakadeemia rektori Katri Raigiga ning arutelu piirkonnale olulistest teemadest;
 • tervisetehnoloogia ettevõtte InterVac Technology OÜ külastus ja ettevõtte tegevusega tutvumine;
 • Narva Haigla külastus;
 • Ida-Viru Naiste Tugikeskuse külastus ja lähisuhtevägivalla teemaline arutelu;
 • kohtumine puuetega inimeste kohaliku organisatsiooniga.
 • Visiidi raames külastatakse ka Rakvere Haiglat. Ministri visiit on osa Kultuuriministeeriumi eestvedamisel Ida-Virumaal toimuvast ametnike välitööde projektist.

President kolib sügisel kuuks ajaks Narva >>

Ida-Viru Keskhaigla aktiivravi hoone ehitustöödesse investeeritakse järgmise nelja aasta jooksul 15 miljonit eurot, lepiti kokku riigi eelarvestrateegia (RESi) läbirääkimistel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aprillis.

Narva on linn Eesti kirdeosas Ida-Viru maakonnas Narva jõe alamjooksul
© Sputnik / Евгений Ашихмин

President Kersti Kaljulaid lubas, et kolib tuleval sügisel koos presidendi kantseleiga kuuks ajaks Narva ja kasutab tööpaigana seal avatavat Vaba Lava teatrikompleksi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Narva on aastatega palju muutunud ning linn on juba praegu täis häid algatusi, milleta kultuuripealinnaks kandideerimine kõne alla ei tuleks, märkis jaanuaris Narvas visiidil olev president.

"Narva eeldused ja potentsiaal on ju tegelikult muljetavaldavad. Asukoht kultuuride ja narratiivide ristteel — sellised kohad on läbi ajaloo silma paistnud loovuse ja leidlikkusega," ütles president Kersti Kaljulaid tervituskõnes Narva linna 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise puhul.

"Narva on järgmine suur Eesti edulugu. See on Eesti kolmas linn. On aeg," ütles president.

Tagid:
välitööd, ühiskond, tervis, haigla, sotsiaalministeerium, Riina Sikkut, Kohtla-Järve, Narva, Ida-Virumaa, Eesti

Peamised teemad