20:40 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Eesti uudised
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
6140

EV100 suvine peonädal algab 17. augustil esimese Eesti üldluulepeoga Rakveres ja lõpeb 25. augustil muinastulede ööga üle Eesti.

TALLINN, 15. august — Sputnik. Juubeliaastal tähistame taasiseseisvumise aastapäeva suvise peonädalaga. 17.-25. augustini pakuvad ühised suursündmused võimaluse kokku saada ja endale külla kutsuda, teatab portaal EV100.

Suvise peonädala avab Eesti esimene luulepidu. Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks täitub Rakvere linnus Eesti luulega. Luulerännak kannab läbi nelja erineva ajajärgu, mille paremaid palu esitavad ligi 30 armastatud Eesti näitlejat ja ühiskonnategelast.

Keskkonnaagentuur kutsub Eesti looduse päevale, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Üldluulepeol tuleb esitamisele ligi 100 erinevat teost, mis moodustavad visuaalse vaatemänguga ühtse terviku. Eesti esimese iseseisvusperioodi teosed on valinud Pille-Riin Purje, nõukogude ja väliseesti luulest on valiku teinud Toomas Suuman, taasiseseisvumisaegsest luulest tänapäevani Tiina Mälberg ning ärkamisaja luule valik on olnud Üllar Saaremäe käes.

Nädala üheks tipphetkeks on 19. augustil toimuv EV100 üleilmne üheslaulmine, mis toob Eesti rahva ja sõbrad maailma eri paigust kokku, et üheskoos laulda armastatud laule.

Üheslaulmine on ainukordne muusikaline suursündmus, sest kõigile tuntud ja tähenduslikke laule saab kaasa laulda nii Tallinna lauluväljakul kui ka Eesti Televisiooni või interneti vahendusel mistahes külaplatsil, linnaväljakul või kodudiivanil kogu maailmas!

Muusikalise suursündmuse esimeses osas "Laulu võim" lauldakse eeslauljate juhendamisel 100 minutit järjest. Sellele järgneb "Sajandi sumin", kus saab kaasa laulda koos mitmete armastatud Eesti bändide ja artistidega.

EV100 suure suvise peonädala lõpetab Muinastulede öö 25. augustil!

Süütame koos päikseloojangul Läänemere randades lõkked, et tähistada 10. Muinastulede ööd ja Eesti 100. sünnipäeva.

Muinastulede öö lõkete õhtu märgib suvise aja lõppu ja lähedaste kokkutulemist ning koju kutsumist. Suvised ettevõtmised on seljataga, nüüd on õige hetk võtta aeg maha ja kutsuda kokku oma lähedased – pere ja sõbrad.

Teeme koos lõkke mereranda ja vaatame tagasi möödunud suvele. Et üheskoos tunnetada neid omavahelisi sidemeid, mis hoiavad elus ja soojendavad meid ka eesootaval pimedal ajal.

Et kogeda ühtsustunnet, mida tekitab teiste lõkete nägemine ja teadmine sellest, et meid, kes kokku hoiavad, on palju.

Suvenädal on ka õige aeg teha Eestiga tutvust EV100 juubelimatkadel, RMK ühismatkadel ja kümmet linna külastaval rattasõidufestivalil Tour d´ÖÖ.

100 aastat Eesti Vabariiki>>

Kohtume EV100 suvisel peonädalal, sest juubelisuvi on parim aeg taaskohtumisteks!

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
rattasõidufestival, juubelimatkad, luulepidu, muinastulede öö, üheslaulmine, taasiseseisvumisepäev, EV100, Eesti

Peamised teemad