13:43 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Eesti uudised
lühendatud link
4610

Eelolev nädal tõotab suuresti tulla vihmane ja tuuline ning õhutemperatuuride maksimumid küündivad vaevu 20 kraadini.

TALLINN, 20. august — Sputnik. Ilmateenistuse teatel on teisipäeva öö hakul pilves ilm. Sajab vihma, kohati on sadu tugev ja valitseb äikeseoht. Pärast keskööd lääne poolt alates sajuvõimalus väheneb ja pilvisus hõreneb. Tuul pöördub igal pool loodesse 5-11, rannikul puhanguti 15 m/s. Sooja on 11-16 kraadi, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Ees seisab leiva, köögiviljade ja õlle hinna tõus >>

Teisipäeva päeval on vahelduva pilvisusega ilm ja kohati sajab hoovihma. Puhub loodetuul 5-11, rannikul puhanguti 15 m/s. Sooja on 16-20 kraadi.

Kolmapäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega peamiselt sajuta ilm. Puhub läänekaaretuul 4-10, öö hakul põhjarannikul loodetuul puhanguti kuni 14 m/s. Sooja on 6-11, rannikul kuni 15 kraadi.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Артем Креминский

Kolmapäeva päeval on vahelduva pilvisusega ilm ja kohati sajab hoovihma. Tuul pöördub lõunasse ja tugevneb 5-12, pärastlõunal saartel ja rannikul puhanguti 15-17 m/s. Sooja on 16-20 kraadi.

Neljapäeva öösel on vahelduva pilvisusega ilm ja kohati sajab hoovihma. Puhub lõuna- ja edelatuul 5-12, saartel ja rannikul puhanguti 15-18 m/s. Sooja on 10-16 kraadi.

Neljapäeva päeval on pilves selgimistega ilm ja vihmasadu levib üle Eesti kagusse. Puhub edela- ja läänetuul 5-11, rannikul puhanguti 15 m/s. Õhtul tuul nõrgeneb. Sooja on 17-20, Kagu-Eestis kuni 23 kraadi.

Vihm ei aita enam teraviljakasvatajaid

Eesti põllumehed ning Euroopa põllumajandustootjate ja töötlejate ühendused räägivad kui ühest suust: kuumus ja põud on hävitanud kuni pool köögivilja- ja teraviljasaagist. Euroopal seisab ees leiva, õlle ja köögiviljade hinnatõus, kirjutas uudisteportaali Sputnik Eesti autor kuu algul.

Maaeluminister: otsime järjepidevalt põuakahjudele lahendusi >>

Eesti elanikud peaksid olema moraalselt valmis leiva, köögiviljade ja õlle hinna tõusuks. Euroopa põllumehed räägivad suurema osa põllusaagi hävimisest anomaalse kuumuse ja põua tõttu.

Vabariigi Valitsuse istungil kinnitati 20 miljoni euro eraldamine Maaelu Edendamise Sihtasutusele, et leevendada põuakahjustuste mõjusid. 

Tagid:
äike, suvi, vihm, tuul, ilm, ühiskond, Ilmateenistus, Eesti

Peamised teemad