18:08 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Eesti uudised
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
10201

Peaminister Jüri Ratas tunnustas 20. Augusti Klubi koosolekul peetud kõnes inimesi, kes on aidanud vaba Eestit hoida ja edendada. Peaministri hinnangul ei osanud eestlased aastate eest nii head Eestit ettegi kujutada.

TALLINN, 20. august — Sputnik. Ratas tänas 20. Augusti Klubi pidulikul koosolekul 69 naist ja meest, kes 27 aasta eest ütlesid Eesti Vabariigi Ülemnõukogus oma ajaloolise sõna, millega taastati Eesti riiklik iseseisvus. Samuti tänas ta kõiki teisi inimesi, kes on aastate jooksul aidanud üles ehitada ja hoida vaba ja demokraatlikku Eesti Vabariiki.

Ratase sõnul on iseseisvuse taastanud Eestis aastate jooksul tihti küsitud, kas eestlased elavad nüüd sellises Eestis, mida kujutati ette toonastel murdelistel aastatel. Peaministri hinnangul ei osanud eestlased aastate eest nii head Eestit ettegi kujutada.

Üleilmse elektroonilise ühendkooriga liitus üle 52 000 inimese >>

"Meil on muresid ja raskusi, aga meil on veel rohkem helgust ja heameelt. Meil on meie vabadus ja meil on võimalus ise olla ning oma väljakutsete üle ausalt ja avalikult aru pidada. Veelgi enam – me kuulume ka Euroopa Liitu ja NATO-sse ning kõrgelt arenenud riikide perre. Ükski neist saavutustest pole vähetähtis," kinnitas ta.

"Nüüd peab meil jätkuma vaprust rääkida väljakutsetest, mille alistamine kindlustab meile ka 150- ja 200-aastase riigi. Peame endalt küsima, kuidas Eesti rahvaarv tõusule viia, ning jõudma selgusele, kuidas meie ühiskond oleks sidusam ja tugevam," ütles peaminister.

Eesti esimene üldluulepidu toimub Rakveres
© Фото : Алексей Серов

27 aastat tagasi, 20. augustil 1991 kell 23.03 võttis Eesti Vabariigi Ülemnõukogu 69 poolthäälega vastu otsuse taastada Eesti riiklik iseseisvus.

Peaminister Ratas osales esmaspäevasel taasiseseisvumispäeval ka 20. augusti mälestuskivi juures peetud lillede asetamise tseremoonial. Pärastlõunal juhatas ta sisse Tallinna Teletornis toimuva konverentsi "August 1991".

Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal tähistatakse taasiseseisvumise aastapäeva suvise peonädalaga, mis toob Eesti inimesed ja nende sõbrad kokku suurtele ühisüritustele, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

EV100 suvine peonädal algas 17. augustil esimese Eesti üldluulepeoga Rakveres ja lõpeb 25. augustil muinastulede ööga üle Eesti. Nädala üks tipphetki 19. augustil toimunud EV100 üleilmne üheslaulmine.

Taasiseseisvumispäeval toimub 250 ratturi võidusõit Tartust Tallinna >>

Eesti taasiseseisvumise aastapäeva juhatas sisse EV100 Üheslaulmine Tallinna lauluväljakul ning eri paigus Eestis ja välismaal. Üheslaulmisel loodud elektroonilise ühendkooriga liitus kokku 52 772 inimest üle maailma, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti hommikul.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
taasiseseisvuspäev, vabadus, iseseisvus, Eesti Vabariigi 100. aastapäev, 20. Augusti Klubi, EL, NATO, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad