19:26 07. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
6510

Sel nädalal tähistab Tallinna trammiliiklus 130. aastapäeva ning sel puhul toimub avatud uste päev ajaloolises Kopli depoos (Kopli tänav 118) ning suurejooneline trammide paraad.

TALLINN, 21. august — Sputnik. Avatud uste päev Kopli depoos algab reedel, 24. augustil kell 10.00. Näha saab nii säilinud ajaloolisi, kui ka kõiki käesoleval ajal käigusolevaid tramme. Kell 12.00 algab Kopli depoost trammide paraad, mis liigub läbi linna lennujaama ning sealt Vana-Lõuna depoosse, teatas Tallinna linnavalitsus.

Kadriorust saadeti teele retrotrammid Johan ja Jüri >>

Paraadil osalevatesse trammidesse on vaba pääs kõigil linlastel ja Tallinna külalistel. Ajalooline ja samas moodne Tallinna tramm ootab 24. augustil kõiki huvilisi Kopli depooga tutvuma ja paraadil osalema.

Pealinna retrotrammid

Möödunud aasta oktoobris tegi 3. liinil esimese sõidu retrotramm Konstantin, mis sai oma väljanägemise 1930-ndatel aastatel Dvigateli tehastes toodetud trammidelt, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Vahetult enne jõule läksid liinile Jaan ja Julius ning 22. veebruaril, Eesti Vabariigi 100. sünniaastapäeva eel, saadeti teele retrotrammid Johan ja Jüri. Lähiajal läheb liinile ka kuues retrotramm, mis hakkab kandma nime Ernst. Viimasena jõuab liinile tramm Ernst Jaaksoni mälestuseks.

Johan ja Jüri said oma nimed Eesti Vabariigi sõjavägede ülemjuhataja Johan Laidoneri ning Eestimaa Päästekomitee liikme Jüri Vilmsi auks. Lisaks Johan ja Jüri sõitma hakanud trammidele on nimelise trammi saanud Konstantin Päts, Jaan Poska ja Julius Kuperjanov. Viimasena jõudis liinile tramm Ernst Jaaksoni mälestuseks.

Kuue retrotrammi projekteerimise ja ehituse maksumus on ligi neli ja pool miljonit eurot.

Ретротрамвай Константин
© Фото : TLT AS
Retrotramm Konstantin

Tallinlased on juba viis aastat saanud linna ühistransporti tasuta kasutada ning rahulolu ühistranspordiga on aasta aastalt kasvanud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aasta algul. Viie aasta jooksul investeeriti Tallinna ühistranspordi arendamisse kokku 200 miljonit eurot.

Tallinna tasuta ühistransport tähistas esimest juubelit >>

"Rahulolu-uuringu andmeil andsid eelmisel aastal linlased ühistranspordile keskmiseks hindeks 4,08," ütles linnapea Taavi Aas. "Enne tasuta ühistranspordile üleminekut oli keskmine hinne 3,73."

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
trammiliiklus, sünnipäev, aastapäev, ühiskond, ühistransport, tramm, avatud uste päev, Kopli depoo, Eesti, Tallinn

Peamised teemad