06:32 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Hispaania hävitaja Eurofighter Typhoon

Liitlaste treeninglennud Eesti õhuruumis jätkuvad

© AP Photo / Mindaugas Kulbis
Eesti uudised
lühendatud link
Raketilöök Eesti pihta (21)
2411

Eesti julgeoleku tagamiseks on vajalik meie õhuruumis läbi viia NATO õhuturbe missiooni täies mahus, teatab Kaitseministeerium.

TALLINN, 23. august — Sputnik. Kaitseminister Jüri Luik otsustas alates järgmise nädala algusest, 27. augustist taastada Eesti õhuruumis olevad väljaõppealad liitlaste treeninglendude teostamiseks.

"Eesti julgeoleku tagamiseks on vajalik meie õhuruumis läbi viia NATO õhuturbe missiooni täies mahus, mille osaks on ka erinevate õhuturbega seotud lahingharjutuste tegemine," lausus kaitseminister Jüri Luik.

Ministri sõnul on vaid nii kindlus, et siin viibivad üksused on piisavas valmiduses meie õhuruumi turvalisuse tagamiseks.

Kaitsevägi lõpetab aktiivsed raketiotsingud>>

"Konkreetse juhtumi uurimine on hetkel pooleli ja seda ei ole võimalik praegu täpsemalt kommenteerida, aga hetkel ei ole ühtki alust arvata, et juhtum oli tingitud õhuharjutusalade kasutuskorrast. Samuti ei olnud juhtumi käigus ohtu tsiviillennundusele," lisas Luik.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, 7. augustil kell 15:44 toimus vahejuhtum, kus õhuharjutusalal Pangodi kohal Otepää lähistel tulistas Hispaania hävitaja Eurofighter eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi põhja suunas. Raketi asukohta ei ole tuvastatud. Kaitsevägi otsustas lõpetada raketi aktiivsed otsingud.

Raketilöök Eesti pihta>>

Hispaania hävitaja poolt välja lastud lahinguraketiga seotud asjaolude väljauurimiseks on Hispaania algatanud omapoolse uurimise.

Eesti Kaitseväe poolt tegelevad intsidendi uurimisega Õhuväe staabi lennuohutusspetsialistid. Kaitseministeeriumi ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi lennundusohutuse ekspertide töörühm vaatab igaks juhuks üle õhuharjutusalade loomisega seotud protseduurid ja tingimused, kuigi hiljutine olukord ei olnud tingitud kehtivast korrast.

Teema:
Raketilöök Eesti pihta (21)
Tagid:
rakett, Eurofighter Typhoon, hävitaja, kaitseministeerium, Jüri Luik, Hispaania, Eesti

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56