10:41 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
57 0 0

Viimasel ajal Tallinna tänavatel võimu võtta püüdvate noortekampade taltsutamiseks on vaja riigi ja linna viivitamatut tõhusamat koostööd, et turvatunne pealinnas taastada, rõhutab Tallinna linnapea Taavi Aas.

TALLINN, 27. august — Sputnik. "On murettekitav, kahetsusväärne ja lubamatu, et nii tallinlaste kui ka külaliste turvatunne meie pealinna tänavatel on märatsevate noortekampade tõttu kõikuma löönud," ütles Tallinna linnapea Taavi Aas, vahendas Raepress. 

"Ootan väga, et siseminister Andres Anvelt leiab aega, et kohtuda minu, Munitsipaalpolitsei juhataja ja Põhja politseiprefektiga, et kord linna tänavatel taastada ja noored keskenduksid kohe algavale uuele kooliaastale," lisas Aas.

Justiitsminister Urmas Reinsalu kutsub neljapäeval, 30. augustil, kokku ümarlaua, et arutada, kuidas tõhusamalt ohjeldada vägivaldseid noortekampasid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Reinsalu: vägivaldsed noortejõugud tuleb kiiresti laiali ajada >>

Ministri hinnangul nõuavad viimase aja noortekampade rünnakud selgelt tõhusamat koostööd justiitssüsteemi ja sotsiaaltöötajate vahel. Reinsalu sõnul on vägivaldsed noortekambad tõsine turvatunnet ohustav probleem.

"Kui kuritegevuse statistikas on suurim osakaal varavastastel kuritegudel, siis alaealiste kuritegevuses just vägivalla," ütles Reinsalu.

"Noortejõukude sisemine kultuur võib kiiresti liidrite autoriteeditaotluses kasvada jõhkralt provokatiivseks vägivallaks, kus väljakutsuvas ja ohvri alandamine on eesmärk iseeneses," ütles justiitsminister.

"Kampades sooritatud vägivallakuritegudest peab saama uus prioriteet üldise alaealiste kuritegevuse seas, see aga eeldab tõhusamat koostööd menetlejate vahel ning mõjusat karistust. Pikk vangistus alaealiste kampade puhul peab olema viimane vahend üliohtliku kuriteo puhul," rõhutas Reinsalu.

Poliitikauuringute keskus Praxis analüüsis justiitsministeeriumi tellimusel noorte korduvaid õigusrikkumisi ennetava mitmedimensioonilise pereteraapia programmi (MDFT) rakendamist Eestis, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu kevadel.

Pereteraapia noorte kuritegevuse vähendamiseks >>

Praxise hinnangul parandab programm suure riskiga noorte peresuhteid, õppeedukust, koolikohustuse täitmist ja vaba aja sisustamist ning vähendab uimasti- ja alkoholitarvitamist ja õigusrikkumisi.

Euroopa kuriteoennetuse võrgustik andis mullu detsembris välja parima Euroopa kuriteoennetuse projekti auhinna, mille fookuses oli tänavu küberturvalisus — konkursil osalenud 18 riigi seast pälvis peaauhinna Eesti, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
turvalisus, kamp, kuritegevus, krimi, noored, Justiitsministeerium, linnavalitsus, Urmas Reinsalu, Taavi Aas, Tallinn, Eesti

Peamised teemad