01:49 06. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Eesti uudised
lühendatud link
57 0 0

President Kersti Kaljulaid töötab alates teisipäevast kuni järgmise nädala teise pooleni Narvas, kus kohtub Ida-Virumaa inimestega ning külastab kohalikke omavalitsusi, ettevõtteid ja asutusi.

TALLINN, 28. august — Sputnik. "Narva on küll väga eriline, kuid kõige paremas mõttes tavaline Eesti linn," ütles Kaljulaid presidendi kantselei teatel, vahendab ERR.

Narva pole Krimm, vaid palju hirmsam — Briti ajakirjanikud teavad >>

"Siin töötades on võimalik kohtuda paljude toredate inimestega ja kindlasti saab piirkond ka pisut suuremat tähelepanu, mis aitab murda neid stereotüüpe, mis võibolla kellegi peas seoses Narvaga veel on," ütles president.

President töötab Narvas teisipäevast kuni järgmise neljapäevani ning kahel nädalal novembris.

President Kersti Kaljulaid Narvas
© Sputnik / Евгений Ашихмин

President Kersti Kaljulaid lubas mullu detsembris, et kolib tuleval sügisel koos presidendi kantseleiga kuuks ajaks Narva ja kasutab tööpaigana seal avatavat Vaba Lava teatrikompleksi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Narva on aastatega palju muutunud ning linn on juba praegu täis häid algatusi, milleta kultuuripealinnaks kandideerimine kõne alla ei tuleks, märkis jaanuaris Narvas visiidil olev president.

"Narva eeldused ja potentsiaal on ju tegelikult muljetavaldavad. Asukoht kultuuride ja narratiivide ristteel — sellised kohad on läbi ajaloo silma paistnud loovuse ja leidlikkusega," ütles president Kersti Kaljulaid tervituskõnes Narva linna 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise puhul.

Eesti otsib võimalusi venekeelse elanikkonna integreerimiseks >>

"Narva on järgmine suur Eesti edulugu. See on Eesti kolmas linn. On aeg," ütles president.

Tagid:
edulugu, töö, president, Kersti Kaljulaid, Ida-Virumaa, Narva, Eesti

Peamised teemad