09:47 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
64 0 0

Soomukitega ja jalgsi Gao linnas liikunud eestlased said kohalikest oludest ja linnamaastikust ülevaate, mis on abiks tulevaste patrullide täpsemaks planeerimiseks.

TALLINN, 29. august — Sputnik. Eesti jalaväerühm Estpla-26 alustas läinud nädalal Malis oma põhiülesande täitmist mehitades kolmel korral Gao baasi pääslad ja kontrollipostid ning viis läbi ühise patrulli prantsuse sõduritega, teatas Kaitseväe peastaap.

"Töö pääslates hõlmab endas alalist valmidust kontrollida ja otsida läbi baasi sisse-välja liikuvaid inimesi ja masinaid ning tagada sõjaväelinnaku perimeetri kaitse. Sõjaväebaasis töötavad kohalikud elanikud harjusid eestlaste põhjalikkuse ja professionaalsusega kiiresti ning teineteisega suhtlemisel suuri arusaamatusi ei tekkinud – nii mõnigi kohalik, kes nädala alguses Estpla-26 võitlejatega prantsuse või inglise keelt rääkis, tervitas nädala lõpuks sõdureid juba rõõmsalt eesti keeles," ütles Estpla-26 ülem nooremleitnant Janek Baiduža.

Eesti sõjaväelane Malis
© AP Photo / Geert Vanden Wijngaert

Malis toimunud rünnakus tapeti kuus Prantsuse sõdurit>>

Patrull koos Prantsuse Võõrleegioni võitlejatega viis eestlased Gao linna ja selle lähiümbrusesse. Soomukitega ja jalgsi Gao linnas liikunud eestlased said kohalikest oludest ja linnamaastikust ülevaate, mis on abiks tulevaste patrullide täpsemaks planeerimiseks.

Солдат эстонской армии на позиции в Мали
© Фото : Eesti Kaitsevägi
Eesti jalaväerühm Malis alustas väekaitse ülesannete täitmist.

Eesti toetab mässutõrjeoperatsiooni Barkhane rühmasuuruse üksuse ja toetuselemendiga, mille ülesanne on Gao välibaasi julgeoleku tagamine. Prantsusmaa operatsiooni eesmärk on toetada Mali, Mauritaania, Burkina Faso, Nigeri ja Tšaadi valitsuse võitlust islamiäärmuslastega takistades seeläbi ka Euroopat ohustavat ebaseadusliku immigratsiooni ja inimkaubandust.

Euroopa kavatseb relvastada Aafrika armeesid>>

Malis teenivad ligi 50 Eesti kaitseväelasest.

Jalaväerühm ESTPLA-26 peab olema valmis tegustema nii jalgsi- kui ka motoriseeritud patrullis, täitma kiirreageerimisülesandeid teiste üksuste toetamiseks ja kaitsma Gao linnas asuvat baasi. Rühma käsutuses on ka soomustransportöörid Sisu XA-188.

Tagid:
Estpla-26, sõjaväebaas, kaitsevägi, sõjaväelane, Mali, Eesti

Peamised teemad