04:39 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
41 0 0

Vabariigi Presidendi Kantselei kutsub kõiki Narva inimesi teisipäeval, 4. septembril Narva Raekoja platsile, kus president Kersti Kaljulaid tervitab nelja uut suursaadikut.

TALLINN, 31. august — Sputnik. Uusi Eestisse määratud suursaadikuid tervitatakse alati ilusa vastuvõtutseremooniaga, kus on üles rivistatud Vahipataljoni aukompanii ja mängib Kaitseväe orkester.

Seekord tuleb Narva president Kersti Kaljulaidile oma volikirju üle andma neli uut suursaadikut:

Kell 11.00 Iiri suursaadik Frances Kiernan

Kell 12.00 Norra suursaadik Cecilie Annette Willoch

Kell 13.00 Soome suursaadik Timo Kantola

Kell 14.00 Rootsi suursaadik Mikael Eriksson

President Kersti Kaljulaid töötab alates kolmapäevast, 29. augustist Narvas, kus kohtub Ida-Virumaa tublide inimestega ning külastab kohalikke omavalitsusi, ettevõtteid ja asutusi.

"Narva on küll väga eriline, kuid kõige paremas mõttes tavaline Eesti linn. Siin töötades on võimalik kohtuda paljude toredate inimestega ja kindlasti saab piirkond ka pisut suuremat tähelepanu, mis aitab murda neid stereotüüpe, mis võibolla kellegi peas seoses Narvaga veel on," selgitas riigipea poolteist aastat tagasi välja käidud plaani põhjuseid.

Vabariigi President töötab Narvas alates 29. augustist kuni 6. septembrini ning kahel nädalal novembris. Selle aja jooksul on kavas kohtuda kohaliku elu edendajatega, külastada ettevõtteid ja omavalitsusi, koole ja kodanikuühendusi ning riigiasutusi. Samuti toimuvad Narvas mitmed töökohtumised ning tseremooniad, mida tavapäraselt Tallinnas Kadriorus peetakse.

Tagid:
suursaadik, Kersti Kaljulaid, Norra, Rootsi, Iirimaa, Soome, Narva, Eesti

Peamised teemad