17:22 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Eesti uudised
lühendatud link
28 0 0

Intensiivse missioonieelse lahingmeditsiini kursuse jooksul omandavad kaitseväelased lahing- ja kriisisituatsioonides kannatanutele esmaabi andmise oskused.

TALLINN, 1. september — Sputnik. Novembris Afganistani välismissioonile suunduv jalaväeüksus Estpla-29 ning teistele kaitseväe välisoperatsioonidele suunduvad staabiohvitserid omandavad sel ja järgmisel nädalal toetuse väejuhatuse meditsiini väljaõppekeskuses taktikalises olukorras esmaabi andmise oskused, teatas kaitseväe peastaap.

"Praktika, mida meditsiiniharjutustel saame, on äärmiselt oluline ja annab meestele enesekindlust. Instruktorid on varasematest kogemustest lähtudes valinud meile missioonipiirkonna jaoks iseloomulikke situatsioone, mis hõlmavad näiteks kannatanutega tulekontaktist lahtirebimist ja esmaabi, isevalmistatud lõhkeseadmete ja ka liiklusõnnetuste läbi kannatada saanute abistamist. Kõige keerulisem väljakutse on tegelemine masskannatanutega, kus lisaks meditsiiniabile tuleb arendada oskuseid inimesi juhtida ning õigesti suhelda," ütles Estpla-29 ülem leitnant Jaak-Joseph Rumvolt.

Intensiivse missioonieelse lahingmeditsiini kursuse jooksul omandavad kaitseväelased lahing- ja kriisisituatsioonides kannatanutele esmaabi andmise oskused.

Liibanoni-Iisraeli patrullpunktis on nüüdsest Eesti rahuvalvajad>>

Muuhulgas harjutavad kaitseväelased oskusi elupäästva esmase abi osutamiseks üksikvõitleja tasandil, samuti kriisisituatsioonis meeskonnatööd ja juhtimist jao koosseisus. Lisaks õpitakse end kaitsma erinevate ohtude eest, mis puudutavad nii konkreetsetes missioonipiirkondades esinevaid nakkushaigusi, parasiite kui ohtlikke putukaid.

Военнослужащие ESTPLA-29 готовится к миссии в Афганистане
© Фото : Eesti Kaitsevägi
Välisoperatsioonidele siirduvad kaitseväelased läbivad missioonieelse meditsiiniväljaõppe.

Eesti jalaväerühm Malis alustas väekaitse ülesannete täitmist>>

Meditsiini väljaõppekeskus on Ämaris asuv kaitseväe toetuse väejuhatuse tervisekeskuse allüksus, mille ülesandeks on kaitseväe meditsiinialase väljaõppe läbiviimine. Lisaks missioonieelsetele kursustele valmistatakse ette ka erineva taseme parameedikuid.

Tagid:
meditsiin, ESTPLA, kaitsevägi, Afganistan, Eesti

Peamised teemad