19:52 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Eesti uudised
lühendatud link
45 0 0

Olerexi mehitatud teenindusjaamade kassadest saab alates laupäevast sularaha välja võtta. Tankla kassast sularaha väljavõtmine on sarnane tavalise sularahaautomaadi kasutamisega.

TALLINN, 2. september — Sputnik. Olerexi tanklate kassadest sularaha väljavõtmiseks peab klient tegema vähemalt üheeurose ostu. Kliendid saavad teenust kasutada juhul, kui nende kodupank pole selliseid tehinguid keelanud. Arvestada tuleb ka sellega, et igale sularaha väljavõtmisele lisandub 32 senti teenustasu. Teenust pakuvad 82 Olerexi tanklat, vahendas Pealinn

Coopi kauplustes saab sularaha välja võtta >>

Olerex põhjendas sularahateenuse juurutamist asjaoluga, et suuremad pangad on viimaste aastate jooksul pisemates asulates sularahaautomaatide arvu kärpinud, olgugi et just väljaspool suuremaid linnu kasutatakse igapäevaelus palju sularaha.

Kuigi pangandus muutub üha digitaalsemaks ja inimesed eelistavad oma raha-asju ajada interneti- ja mobiilipangas, on Olerexi esindajate sõnul selge, et vajadus sularaha järele niipea ei kao. Kuna sarnaseid sularaha väljamakse teenuseid on käivitatud ka mujal maailmas, ei tulnud Olerexil arendusega päris nullist alustada.

Tankla kassast sularaha väljavõtmine on sarnane tavalise sularahaautomaadi kasutamisega: klient ütleb kassas enne ostude eest tasumist teenindajale sularahana väljavõetava summa ning sisestab makseterminali oma pangakaardi PIN-koodi.

Seejärel maksab teenindaja soovitud summa välja kaupluse kassast ja see võetakse maha kliendi pangakontolt. Korraga saab välja võtta minimaalselt viis ja maksimaalselt sada eurot. Nende vahele jääv summa muutub 5-eurose sammuga ehk välja saab võtta 10, 15, 20 ja nii edasi eurot.

Reeglid ning nimekirja sularaha väljastavate Olerexi tanklate asukohtadega leiab leheküljelt.

Paroolikaardid jäävad lõplikult ajalukku >>

Olerex põhineb 100 protsenti Eesti kapitalil ja annab tööd ligi 800 inimesele. Olerexi teenitud kasum jääb ettevõtte kinnitusel Eestisse.

Suurim toidu- ja esmatarbekaupluste kett Coop Eesti hakkas augustis pakkuma ka kõigi 350 kaupluse kassadest üle Eesti sularaha väljamakse teenust, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Korraga saab poe kassast välja võtta samuti minimaalselt 5 ja maksimaalselt 100 eurot.

Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehe Jaanus Vihandi sõnul alustati suve alguses sularaha teenuse pakkumist 120 kaupluses ja augusti algul liitusid Coop Sula võrgustikuga ka kõik ülejäänud 230 Coopi kauplust.

"Ühistulise organisatsioonina on meie missioon hoida elu igas Eestimaa nurgas ning sularahateenus on kindlasti üks neist teenustest, mis on väiksemate piirkondade elanike jaoks igapäevaseks asjaajamiseks hädavajalik," ütles Vihand.

Coop Eesti on suurim toidu- ja esmatarbekaupluste kett Eestis, kelle müügivõrgustikku kuulub ligi 350 kauplust. Coop Eesti koosneb 19 tarbijate ühistust, millel on kokku 80 000 klientomanikku ja 600 000 püsiklienti.

Coop pank ja Luminor pank alustasid oma tegevust >>

Tagid:
raha, ühiskond, pangandus, sularaha, pank, tankla, Olerex AS, Eesti

Peamised teemad