08:44 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
34 0 0

Septembris Maaeluministeeriumi eestvedamisel neljandat korda toimuv Eesti toidu kuu ühendab pea 30 kodumaisele toidule pühendatud üritust ja festivali ning on sel aastal pühendatud Eesti Vabariigi juubelile.

TALLINN, 2. september — Sputnik. Laupäeval, 1. septembril sai alguse Eesti toidu kuu, mille vältel toimub mitu põnevat toidusündmust üle kogu Eesti. Eesti toidu kuu avati pidulikult Eesti Põllumajandusmuuseumis Tartu sügisnäitusel, vahendas Pealinn

Eesti toidu kuu on kingitus EV 100. aastapäevaks >>

Mõnusat Eesti toitu pakus muuseumiköök, muuseumi põllul kasvanud rukkist küpsetati leiba ning kohal oli Vladislav Koržets oma kalaroogade õpiköögiga. Lisaks õpetas SA Eesti Piimandusmuuseum või tegemist ning C.R. Jakobsoni talumuuseum näitas sõira valmistamist.

Koduahjus valmistatud leib
© Sputnik / Вадим Анцупов

Samuti kogunesid Eesti Põllumajandusmuuseumisse vabariigi kaunimad tõuloomad – lambad, lehmad, hobused ja vutid, kelle seast selgitati välja publiku lemmikud. Päeva jooksul toimus palju eripalgelisi tegevusi ning kohal oli üle 160 laadakaupleja. Kogu päevaks hea meeleolu lõid Ivo Linna ja Antti Kammiste ning ürituse lõpetas simmaniga ansambel Konterbant.

Septembris Maaeluministeeriumi eestvedamisel neljandat korda toimuv Eesti toidu kuu ühendab pea 30 kodumaisele toidule pühendatud üritust ja festivali ning on sel aastal pühendatud Eesti Vabariigi juubelile.

"Juba neljandat aastat kuulutab Maaeluministeerium septembri Eesti toidu kuuks, et väärtustada meie kohalikku toitu, toidutootjaid ja toidukultuuri. September on aeg, kus eestlaste toidulaud on kõige rikkalikum, saak saab valmis ja meie laual on suur valik värsket kohalikku toorainet metsast, põllult ja rabadest," ütles maaeluminister Tarmo Tamm.

Eesti toidu kuu ettevõtmisi külastas 75 000 inimest >>

13. oktoobrini kestva Eesti toidu kuu puhul võtavad kodumaise tooraine oma menüüdes tähelepanu alla ka mitukümmend Eesti toidutee võrgustikku kuuluvat toitlustus- ja majutusettevõtet, kes pakuvad välja oma nägemuse Eesti hommikusöögist.

Lähemalt saab Eesti toidu kuust lugeda ning endale osalemiseks meelepärase ürituse valida siin.

Maaeluminister Tarmo Tamm
© Riigikogu / Erik Peinar

Eesti toidu kuud tähistati esmakordselt 2015. aasta septembris. Eelmisel aastal külastas Eesti toidu kuul korraldatud üritusi ligi 75 000 inimest. Toidukuu on osa müügiedenduskavast "Eesti toit 2015–2020", mille alla kuulub Eesti toidu kuu, Eesti toidutee, aasta toidupiirkonna valimine ja avatud toidutööstuste nädal."

Eesti toidu kuu on kingitus Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks.

Uudisteportaali Sputnik Eesti autor kirjutas kuu algul, et Eesti elanikud peaksid olema moraalselt valmis leiva, köögiviljade ja õlle hinna tõusuks, sest Euroopa põllumehed räägivad suurema osa põllusaagi hävimisest anomaalse kuumuse ja põua tõttu.

Vabariigi Valitsuse istungil kinnitati 20 miljoni euro eraldamine Maaelu Edendamise Sihtasutusele, et leevendada põuakahjustuste mõjusid.

Tagid:
loomakasvatus, toit, ühiskond, põllumajandus, majandus, Eesti toidu kuu, Põllumajandusmuuseum, Maaeluministeerium, Tarmo Tamm, Eesti, Tartu

Peamised teemad