19:33 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Eesti uudised
lühendatud link
6320

President Kersti Kaljulaid on Narvas komandeeringus viibides sattunud kummalisse nn helkuriskandaali.

TALLINN, 3. september — Sputnik. Õhtuleht teatas, et linna uudistades olevat presidendi ja tema kaaskondsete jalgratastel puudunud liiklusseaduses nõutavad helkurid ja signaalkellad, vahendab Pealinn.

Narva pole Krimm, vaid palju hirmsam — Briti ajakirjanikud teavad >>

2016. aastal teatas president Kaljulaid, et kõigil liiklejatel tuleb olla tähelepanelik ja ettevaatlik: jalakäijatel ületada teed selleks ette nähtud kohas ja kanda helkurit ning sõidukijuhtidel valida ilma- ja teeoludele vastav kiirus. "Meid on niigi vähe. Iga inimene loeb," teatas president.

President Kersti Kaljulaid töötab alates teisipäevast kuni järgmise nädala teise pooleni Narvas, kus kohtub Ida-Virumaa inimestega ning külastab kohalikke omavalitsusi, ettevõtteid ja asutusi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Narva on küll väga eriline, kuid kõige paremas mõttes tavaline Eesti linn," ütles Kaljulaid presidendi kantselei teatel. "Siin töötades on võimalik kohtuda paljude toredate inimestega ja kindlasti saab piirkond ka pisut suuremat tähelepanu, mis aitab murda neid stereotüüpe, mis võibolla kellegi peas seoses Narvaga veel on," ütles president.

President töötab Narvas teisipäevast kuni järgmise neljapäevani ning kahel nädalal novembris.

President Kersti Kaljulaid lubas mullu detsembris, et kolib tuleval sügisel koos presidendi kantseleiga kuuks ajaks Narva ja kasutab tööpaigana seal avatavat Vaba Lava teatrikompleksi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Narva on aastatega palju muutunud ning linn on juba praegu täis häid algatusi, milleta kultuuripealinnaks kandideerimine kõne alla ei tuleks, märkis jaanuaris Narvas visiidil olev president.

"Narva eeldused ja potentsiaal on ju tegelikult muljetavaldavad. Asukoht kultuuride ja narratiivide ristteel — sellised kohad on läbi ajaloo silma paistnud loovuse ja leidlikkusega," ütles president Kersti Kaljulaid tervituskõnes Narva linna 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise puhul.

Eesti otsib võimalusi venekeelse elanikkonna integreerimiseks >>

"Narva on järgmine suur Eesti edulugu. See on Eesti kolmas linn. On aeg," ütles president.

Tagid:
ohutus, signaalkell, jalgrattas, helkur, Kersti Kaljulaid, Ida-Virumaa, Narva, Eesti

Peamised teemad