14:32 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Eesti uudised
lühendatud link
3801

Aasta esimese kaheksa kuu jooksul on juhtunud kokku 1028 liiklusõnnetust, milles said kannatada 1277 inimest, hukkunud on 56 inimest, kellest 14 ei kasutanud turvavarustust.

TALLINN, 5. september — Sputnik. Politsei- ja Piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo sõnas, et augustis kaotas liikluses elu kaheksa inimest, kellest kaks olid mootorratturid. Kolm hukkunut ei kasutanud turvavarustust ning kahe surmaga lõppenud õnnetuse põhjustasid joobes juhid, vahendas Pealinn. Loigo märkis, et juulikuuga võrreldes liiklus rahunes augustis veidi.

Maanteeameti tellitud uuringu "Sõiduki juhtimine alkoholi ja narkootikumide mõju all" kohaselt on ligi 8% Eesti elanikest juhtinud sõidukit olles alko- või narkojoobes, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu suvel.

Arstide Liit: ükski rahvas ei ole ennast kunagi rikkaks joonud >>

Probleemi tõsidusele viitab ka asjaolu, et Politsei- ja Piirivalveamet tuvastas 2016. aastal meie teedel 7326 alkoholi piirmäära ületanud ja joobes juhti, mis on keskmiselt 20 juhti päevas.

Euroopa Liidus seostatakse joobes juhtimisega 25% kõigist hukkunutega liiklusõnnetustest. Eestis oli möödunud aastal see arv 27%. Kokku toimus 2017. aastal Eestis 182 liiklusõnnetust joobes juhi osalusel, kus hukkus 13 ja sai vigastada 236 inimest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Juba 0,2 mg/g alkoholi veres mõjutab sõidukijuhi juhtimisvõtteid ja 0,5-promilline joove tõstab fataalsesse liiklusõnnetusse sattumise riski lausa viiekordseks," toob välja ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.

Tagid:
mootorattas, ühiskond, turvavarustus, avarii, hukkunud, liiklusõnnetus, liiklus, maanteeamet, PPA, Sirle Loigo, Eesti

Peamised teemad