09:51 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Eesti uudised
lühendatud link
Kaitseväe peastaabi major Deniss Metsavasi vahistamine (11)
27 0 0

Riigikogu aseesimehe ja endise siseministri Kalle Laaneti sõnul näitab kahe riigireeturi kinnipidamine Eesti julgeolekuasutuste tugevust ning tõestab, et Eesti riiki ja rahvast ei saa petta.

TALLINN, 6. september — Sputnik. "Riigireeturite tabamine ei olnud kindlasti lihtne ning tulemus näitab, et Eesti riik saab oma julgeolekuasutustele loota," sõnas endine siseminister Kalle Laanet, vahedndab Pealinn viitega BNS-le.

"Kaitsepolitseiamet on koos kaitseväega teinud tublit tööd," ütles Laanet Reformierakonna saadetud pressiteate vahendusel. 

Kaitseminister: erakordselt kahetsusväärne juhtum >>

Endise siseministri sõnul on Venemaa väga aktiivne agentide värbamisel, kuid üksikud kaastöötajad ei suuda meie julgeolekuolukorda muuta. "Kaitsevägi reageerib tänastele sündmustele adekvaatselt ning kahtlemata tagab meie julgeoleku," märkis Laanet.

"Riigireeturid võivad arvata, et nad saavad meid petta, kuid seda vaid korra," leidis Laanet.

Kapo
© Sputnik / Вадим Анцупов

Esmaspäeval pidas kaitsepolitsei riigireetmises kahtlustatavana kinni kaks meest, Deniss Metsavasi ja Pjotr Volini. Kuriteo toimepanemise ajal töötas Metsavas Kaitseväe peastaabis, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Riigi peaprokurör Lavly Perling avaldas pressikonverentsil, et üks kahtlustatavatest on major Deniss Metsavas (s 1980), kes kuriteo toimepanemise ajal töötas Kaitseväe peastaabis. Teine on Metsavase isa Pjotr Volin (s 1953). Mõlemad on Eesti Vabariigi kodanikud.

Kahtlustuse järgi edastasid mehed Eesti riigisaladusi ja salastatud välisteavet Venemaa Relvajõudude Kindralstaabi Luurepeavalitsusele. Juurdepääs riigisaladusele oli Metsavasel, kuid neid edastasid mõlemad.

Edastatud on nii riigisiseseid kui ka välisteavet sisaldavaid dokumente. Menetlus on kestnud praeguseks vaid mõned päevad ja uurimise huvides saab öelda vähe. On teada, et kuriteod on toime pandud vähemalt viie aasta jooksul kuni vahi alla võtmiseni 3. septembril.

Kuidas "õiged" ajakirjanikud eriteenistustel meediat kontrollida aitavad >>

Kaitseminister Jüri Luik teatas, et loob kolmapäeval komisjoni, mille eesmärk on tuvastada tekitatud kahju ulatus, meetmed selle kahju vähendamiseks ja tulevaste riskide maandamiseks. Komisjoni hakkab juhtima kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk.

Menetlust juhib prokurör Inna Ombler.

Teema:
Kaitseväe peastaabi major Deniss Metsavasi vahistamine (11)
Tagid:
riigireetmine, kinnipidamine, KaPo, Riigikogu, kaitseministeerium, Pjotr Volin, Deniss Metsavas, Kalle Laanet, Eesti

Peamised teemad