11:40 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Eesti uudised
lühendatud link
28 0 0

Majutusettevõtetes peatus 2018. aasta juulis 503 000 sise- ja välisturisti ehk 1% võrra rohkem kui eelmise aasta juulis. Suurenes siseturistide ja vähenes välisturistide arv.

TALLINN, 6. september — Sputnik. Majutusettevõtetes peatus 305 000 välisturisti ehk 2% vähem kui eelmise aasta juulis. Naaberriikidest Lätist, Soomest ja Venemaalt saabus enam kui pool välisturistidest (56%), teatab Statistikaamet.

Tallinn kuulub Euroopa kümne targa turismilinna hulka >>

Läti ja Venemaa turiste peatus majutusettevõtetes rohkem kui eelmisel aasta juulis, Soome turistide arv aga vähenes kuuendat kuud järjest eelmise aasta sama kuuga võrreldes. Rohkem turiste saabus Leedust, Poolast, Saksamaalt ja Suurbritanniast.

Aasia riikidest suurenes enim Hiinast saabunud turistide arv – neljandiku võrra enam kui aasta tagasi samal kuul. 60% välisturistidest eelistas jääda ööbima Tallinnasse.

Pärnu majutusettevõtetes peatus 12% ja Tartu majutusettevõtetes 7% välisturistidest ning 3% Ida-Viru maakonna majutusettevõtetes. 76% välisturistidest olid puhkusereisil ja 18% tööreisil.

Siseturiste peatus majutusettevõtetes 198 000 ehk 7% rohkem kui juulis aasta varem. 71% siseturistidest olid puhkusereisil ja 14% tööreisil. Harju maakonnas peatus 19%, Pärnu maakonnas 15%, Ida-Viru maakonnas 11% ning Tartu ja Saare maakonnas kummaski 9% majutusteenuseid kasutanud siseturistidest.

Juulis pakkus külastajatele teenust 1393 majutusettevõtet. Külastajate käsutuses oli 24 000 tuba ja 58 000 voodikohta. Täidetud oli 60% tubadest ja 53% voodikohtadest. Ööpäev majutusettevõttes maksis keskmiselt 40 eurot ehk kahe euro võrra rohkem kui eelmise aasta juulis.

Eestimaalaste peamine reisisiht oli mullu Läti >>

Harju maakonnas maksis ööpäev majutusettevõttes 50 eurot, Pärnu maakonnas 41 eurot, Saare maakonnas 38 eurot, Tartu maakonnas 35 eurot ning Ida-Viru maakonnas 33 eurot.

Tallinna linnapea Taavi Aas külastas pühapäeval Leedu Vabariigi pealinna Vilniust. Kõneks oli ka turismimaksu teema, mida sellest suvest juba rakendatakse Vilniuses ja alates järgmisest aastast ka Riias, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Vilnius hakkas alates 1. juulist koguma turismimaksu 1 euro ühe öö eest, maksust on vabastatud alaealised ja puudega inimesed. Aasta lõpuni on maksust vabastatud ka suured turismigrupid.

Vilniuse linnavalitsus loodab teenida järgmisel aastal turismimaksust umbes kaks miljonit eurot. Turismimaksu peavad koguma majutajad, seda ei lisata toa hinnale.

Tallinn kui turismisihtkoht on valitud 10 finalisti hulka konkursil "European Capital of Smart Tourism". Konkursiga tunnustatakse silmapaistvaid saavutusi Euroopa linnaturismi arendamisel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti augusti lõpus.

Turismilinnasid hinnatakse neljas kategoorias: ligipääsetavus, kestlik ja jätkusuutlik areng, digitaliseerumine ning kultuuripärandi ja loovuse kaasamine turismimajandusse. Kümme finalisti näitasid oma edukust kõigis neljas kategoorias.

Tagid:
majandus, majutus, välisturist, siseturist, turism, Statistikaamet, Eesti

Peamised teemad