20:18 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Eesti uudised
lühendatud link
Kaitseväe peastaabi major Deniss Metsavasi vahistamine (11)
7110

Eestis on teisest rahvusest kaitseväelasi, politseinikke, riigiteenistujaid, kes on ustavad Eesti Vabariigile. Mitmed neist on andnud ka oma elu Eesti eest.

TALLINN, 6. september — Sputnik. Peaminister Jüri Ratas ja kaitseminister Jüri Luik rõhutasid kolmapäeval avalikuks saanud riigireetmise juhtumit kommenteerides, et ehkki arvatavad riigireeturid on vene rahvusest Eesti kodanikud, ei tohi see anda alust rahvusepõhisele eristamisele riigiametites, vahendas Pealinn viitega BNSile.

"Soovin rõhutada, et me ei tohiks minna selles arutelus rahvuslikule pinnale. Lojaalsust Eesti Vabariigile ei saa mõõta rahvuse alusel," ütles Ratas neljapäeval, 6. septembril pärast valitsuse istungit antud pressikonverentsil.

Riigiprokuratuur kahtlustab kaht meest riigireetmises>>

"Meil on teisest rahvusest kaitseväelasi, politseinikke, riigiteenistujaid, kes on ustavad Eesti Vabariigile. Mitmed neist on andnud ka oma elu Eesti eest. Kõik need on meie inimesed," lisas Ratas.

Peaministri seisukohaga ühines ka kaitseminister Jüri Luik.

"Toetan peaministrit, kui ta ütles, et kaitseväe töö põhineb usaldusel, me usaldame oma kaitseväelasi, me ei tee mingeid järeldusi rahvuste pinnal, see on lubamatu," ütles Luik.

Ratase sõnul kogunes neljapäeva, 6. septembri hommikul ka valitsuse julgeolekukomisjon, mis sai ülevaate juhtunust ja esialgse hinnangu kahjudest.

Sputnik Eesti teatas varem, kaitsepolitseiamet, riigiprokuratuur ja kaitsevägi andsid kolmapäeval, 5. septembril teada, et prokuratuuri taotlusel on Harju maakohus võtnud vahi alla major Deniss Metsavase ja tema isa Pjotr Volini, neid kahtlustatakse riigireetmises. Mõlemad on Eesti Vabariigi kodanikud.

Teema:
Kaitseväe peastaabi major Deniss Metsavasi vahistamine (11)
Tagid:
reetmine, kaitsevägi, reetur, Pjotr Volin, Deniss Metsavas, Jüri Luik, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad