13:06 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Eesti uudised
lühendatud link
26 0 0

Tänavu mais noortegarantii tugisüsteemiga liitunud omavalitsused pole siiamaani potentsiaalselt abivajavate noortega ühendust võtnud ja selleks avatud infosüsteemi kasutanud.

TALLINN, 10. september — Sputnik. Omavalitsuste ametnikele anti taotluse alusel õigused STAR infosüsteemis noortegarantii tugisüsteemi mooduli kasutamiseks. Taotluse esitamisega kinnitasid omavalitsused, et asuvad noortegarantii tugisüsteemi kasutama ning et omavad selleks piisavalt ressurssi, vahendas Pealinn vitega BNS-le.

Kes on see noor, kes ei tööta ega õpi? >>

Teisisõnu anti omavalitsustele õigus kasutada noortegarantii tugisüsteemi tingimusel, et nad seda ka tegelikult teevad. See tingimus tuleneb andmekaitsenõuetest — abivajavatest noortest nimekirja loomine on lubatud üksnes juhul, kui seda nimekirja tõesti kasutatakse noorte aitamiseks.

"Meile teadaolevalt ei ole teie kohalikus omavalitsuses STAR-i andmekoosseisu tekkinud noortega ühendust võetud, mistõttu juhime tähelepanu, et andmekoosseis STAR-is on kättesaadav kuni 15. oktoobrini," märkis sotsiaalministeeriumi tööala asekantsler Sten Andreas Ehrlich omavalitsustele saadetud meeldetuletuses.

Seetõttu soovitab ministeerium omavalitsustel enne seda tähtaega asuda tugisüsteemi sihipäraselt kasutama ning ühtlasi selgitada, millistel põhjustel pole seda seni tehtud ning millal potentsiaalselt abivajavate noortega kontakti võtmist alustatakse.

Ministeerium soovib omavalitsustelt tagasisidet, et noortegarantii tugisüsteemi edaspidi täiendada ja et vajadusel selgitada andmekaitse inspektsioonile, miks on andmekaitsenõudeid rikutud.

Ligi 30 000 Eesti noort ei õpi, osale koolitustel ega tööta >>

Ministeeriumi meeldetuletus on adresseeritud Rakvere, Põltsamaa, Rõuge, Rapla, Lüganuse, Saue ja Viljandi vallavalitsusele ning Pärnu ja Sillamäe linnavalitsusele.

Justiitsminister Urmas Reinsalu kutsus 30. augustil, kokku ümarlaua, et arutada, kuidas tõhusamalt ohjeldada vägivaldseid noortekampasid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Ministri hinnangul nõuavad viimase aja noortekampade rünnakud selgelt tõhusamat koostööd justiitssüsteemi ja sotsiaaltöötajate vahel, teatab Justiitsministeerium.

Reinsalu sõnul on vägivaldsed noortekambad tõsine turvatunnet ohustav probleem. "Kui kuritegevuse statistikas on suurim osakaal varavastastel kuritegudel, siis alaealiste kuritegevuses just vägivalla," ütles Reinsalu.

Poliitikauuringute keskus Praxis analüüsis justiitsministeeriumi tellimusel noorte korduvaid õigusrikkumisi ennetava mitmedimensioonilise pereteraapia programmi (MDFT) rakendamist Eestis, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu kevadel.

Praxise hinnangul parandab programm suure riskiga noorte peresuhteid, õppeedukust, koolikohustuse täitmist ja vaba aja sisustamist ning vähendab uimasti- ja alkoholitarvitamist ja õigusrikkumisi.

Tagid:
infosüsteemid, taotlus, abivajaja, tugisüsteem, noortegarantii, noored, sotsiaalministeerium, STAR, omavalitsus, Eesti

Peamised teemad