00:27 26. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0840
  • RUB70.7943
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
11311

Keskerakonna endine liider Edgar Savisaar, kes peatas juunis oma volitused Tallinna linnavolikogu liikmena, kavatseb volikokku tagasi tulla.

TALLINN, 10. september — Sputnik. Linna valimiskomisjon sai Savisaarelt avalduse tema volituste taastamiseks, ütles komisjoni esindaja BNS-ile, vahendab Pealinn. Valimiskomisjon koguneb oma istungile teisipäeval ning siis otsustatakse ka Savisaare volituste taastamine. Järgmine linnavolikogu istung toimub 20. septembril.

Edgar Savisaar peatas linnavolikogu liikme volitused >>

Edgar Savisaare linnavolikogu liikme volitused peatati tema avalduse alusel kuni 15. septembrini 2018. Savisaare volituste peatumise ajaks saab linnavolikogu liikmeks Olle Koop, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Edgar Savisaare pressikonverents
© Sputnik / Вадим Анцупов

Olle Koop esindab linnavolikogus IRL-i. Kuna Edgar Savisaar sai linnavolikogu liikmeks isikumandaadiga ja tema valimisliidul ei ole allapoole valimiskünnist jäämise tõttu asendusliikmeid. Seega tuleb tema asendaja lisamandaatide nimekirjast.

Uudisteportaal Sputnik Eesti kirjutas varem, et 15. juunil rahuldas Harju maakohus korruptsioonis süüdistatava Keskerakonna eksliidri Edgar Savisaare kaitsja vandeadvokaat Oliver Nääsi taotluse ning lõpetas Savisaare osas süüasja seoses tema raske haigusega.

Kohus tõdes, et Edgar Savisaar põeb raskeid ja kroonilisi haigusi ning kuna paranemislootust ei ole, siis ei ole ta võimeline ka kohtuprotsessil osalema ega ka süüdimõistmise korral karistust kandma.

Savisaare protsess >>

Riigiprokuratuur süüdistas Savisaart Tallinna eelarvevahendite kasutamises enda ja Keskerakonna huvides ehk omastamises suures ulatuses, ametiisikuna ja grupis, samuti neljas altkäemaksu võtmises, rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastu võtmises. Keskerakond on kohtu all juriidilise isikuna.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
poliitika, valimiskomisjon, volikogu, Tallinna linnavolikogu, Keskerakond, Olle Koop, Edgar Savisaar, Eesti

Peamised teemad