10:32 21. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1421
 • RUB75.0039
Посылка в приют для животных с кошачьим кормом и наполнителем

"Märka vabatahtlikku!" otsib Eesti parimaid vabatahtlikke

© Фото : из личного архива проекта Animals Life net
Eesti uudised
lühendatud link
14 0 0

Alates esmaspäevast kuni 10. oktoobrini oodatakse kandidaate vabatahtlike tunnustamisele "Märka vabatahtlikku!", mille patroon on Vabariigi President.

TALLINN, 11. september — Sputnik. Tegemist on tunnustusega märkamaks inimesi ja organisatsioone, kes vabast tahtest ja tasu saamata aitavad teisi või panustavad laiemalt ühiskonnale olulistesse algatustesse, teatab Vabatahtlike Värav.

"Eesti Vabariigi juubeliaastal tahame erilist austust ja tänu avaldada nendele inimestele, kes on panustanud Eesti kodanikuühiskonna arengusse ning on vabatahtlikena pannud õla alla vabaühenduste loomisse," selgitas Eesti Külaliikumise Kodukant vabatahtliku valdkonna juht Eha Paas.

Kandidaate saavad esitada nii kodanikuühendused, riigi- või omavalitsusasutused, ettevõtted, aga ka eraisikud. "Kutsume kõiki inimesi üles hetkeks peatuma ja märkama meie ümber tublisid vabatahtlikke ja nende kaasajaid," sõnas Paas.

Kandidaate saab esitada Vabatahtlike Värava kaudu 10. oktoobrini.

Kandidaate oodatakse kolmes kategoorias:

 • Aasta vabatahtlik: tunnustame vabatahtlikke, kes on järjepidevalt panustanud Eesti ühiskonna arengusse;
 • Vabatahtlike kaasaja, juhendaja: tunnustame vabaühendusi, algatusi või inimesi (juhendajaid), kes on järjepidevalt juhendanud vabatahtlikke, neid innustanud ja kaasanud;
 • Ettevõte või asutus: tunnustame ettevõtet või avaliku sektori asutust, mis on soodustanud oma töötajate vabatahtlikku tegevust vabaühendus(t)es. Korraldajad loodavad, et kandidaatideks esitatakse ettevõtteid ja avaliku sektori asutusi, kes toetavad asutuse töötajate erialast panust või töötajate heategevuslikke algatusi näiteks annetuste kogumisel, korrastustöödel või talgutel.

Tunnustused antakse üle 1. detsembril Jõhvi kontserdimajas. Vabatahtlike tunnustussündmust on korraldatud alates aastast 2005. Aastate jooksul on tunnustuse pälvinud kokku 349 vabatahtlikku ja vabatahtlike kaasajat. Tunnustussündmust toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant on juriidiliste isikute ühendus, mis liidab Eestimaa maapiirkondade tasakaalustatud arengut taotlevad ja edendavad ning külaelu väärtustavad organisatsioonid.

Ülemaailmne humanitaarabi päev: keda ja kuidas abistab Eesti >>

Liikumise eesmärgiks on kogukondliku tegevuse edendamine Eesti maapiirkondades, väärtustades ja arendades külaelu, pärimuskultuuri ja vabatahtlikku tegevust.

Miks inimesed heategevusega tegelevad ja kas on palju neid, kes tänapäeval oleks valmis teisi aitama, sellest rääkis portaalile Sputnik Eesti maailma humanitaarabi päeva künnisel Eesti humanitaarliikumise "Dobrosvet" juht Aleksei Jessakov.

Tagid:
heategevuslik, tunnustus, ühiskond, vabatahtlik, Märka vabatahtlikku, Vabatahtlike Värav, Kersti Kaljulaid, Eesti

Peamised teemad

 • Roomikdroon TheMIS

  Esmaspäeval, 19. novembril Brüsselis toimunud EL riikide välis- ja kaitseministrite kohtumisel kirjutas Eesti alla kolmele sõjalisele programmile, laiendades sellega osalemist NATO-st sõltumatus Euroopa kaitsealgatuses.

  12
 • Austraalia peaminister Scott Morrison

  Austraalia konservatiivne valitsus teatas, et ei kavatse sarnaselt USA-le ja mitmele Euroopa riigile ÜRO ränderaamistikuga ühineda.

  6
 • Saksamaa politsei

  Prokurörid kahtlustavad tuneeslast "bioloogilise relva tahtlikus valmistamises", kuid polnud selge, kas ta aktiivselt kavandas ka rünnakut.

  26