23:35 16. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Tallinna Lasnamäe lastekamba juht saadeti vangi, illustreeriv foto

Tallinna Lasnamäe lastekamba juht saadeti vangi

© Sputnik / Виталий Белоусов
Eesti uudised
lühendatud link
6010

Tallinna Lasnamäe Raadiku piirkonna lastegängi ninamees pandi üheksaks kuuks vangi, otsus jõustus eelmisel nädalal. Kohus mõistis poisi süüdi peksmistes, väljapressimises ja pisivargustes.

TALLINN, 12. september — Sputnik. Kohus mõistis poisi süüdi peksmistes, väljapressimises ja pisivargustes. Viimased olid väikesed: kaks singi-juustubatooni tanklast, neli pudelit õlut Narva kauplusest, pudel viskit ühest Tallinna poest,vahendas Pealinn viitega BNS-le Eesti Ekspressi.

Ajaleht kirjutas temast 15. augustil artiklis "Lasnamäe lastekamba liider: "Tahaksin teada, mis tunne on inimest tappa"."

Reinsalu: vägivaldsed noortejõugud tuleb kiiresti laiali ajada >>

Peksmised ja väljapressimised toimusid Tapa erikoolis, kus ta aeg-ajalt viibis. Poissi seostatakse veel mitmete kuritegudega. Juuli lõpus ilmus välja möödakäija filmitud video röövimisest Tallinna McDonaldsis. Delfi kirjutas sellest tollal nii: "McDonaldsis ründab märatsev jõuk meest, kes jääb maha lebama. Kõige tipuks teeb üks ründaja ohvri taskud tühjaks, turvamees lükatakse eemale."

Ekspressile teadaolevalt oli just see poiss videosse jäänud röövi peategelane.

Viimasel ajal Tallinna tänavatel võimu võtta püüdvate noortekampade taltsutamiseks on vaja riigi ja linna viivitamatut tõhusamat koostööd, et turvatunne pealinnas taastada, rõhutas Tallinna linnapea Taavi Aas eelmisel nädalal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"On murettekitav, kahetsusväärne ja lubamatu, et nii tallinlaste kui ka külaliste turvatunne meie pealinna tänavatel on märatsevate noortekampade tõttu kõikuma löönud," ütles Tallinna linnapea Taavi Aas.

"Ootan väga, et siseminister Andres Anvelt leiab aega, et kohtuda minu, Munitsipaalpolitsei juhataja ja Põhja politseiprefektiga, et kord linna tänavatel taastada ja noored keskenduksid kohe algavale uuele kooliaastale," lisas Aas.

Pereteraapia noorte kuritegevuse vähendamiseks >>

Justiitsminister Urmas Reinsalu kutsus eelmisel nädalal kokku ümarlaua, et arutada, kuidas tõhusamalt ohjeldada vägivaldseid noortekampasid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Ministri hinnangul nõuavad viimase aja noortekampade rünnakud selgelt tõhusamat koostööd justiitssüsteemi ja sotsiaaltöötajate vahel.

Reinsalu sõnul on vägivaldsed noortekambad tõsine turvatunnet ohustav probleem."Kui kuritegevuse statistikas on suurim osakaal varavastastel kuritegudel, siis alaealiste kuritegevuses just vägivalla," ütles Reinsalu.

"Noortejõukude sisemine kultuur võib kiiresti liidrite autoriteeditaotluses kasvada jõhkralt provokatiivseks vägivallaks, kus väljakutsuvas ja ohvri alandamine on eesmärk iseeneses," ütles justiitsminister.

Ta lisas, et alaealiste kampade vägivaldsuse ohtu süvendab paratamatult noorte vähesem hinnang tegevuse tagajärgedele ning east tulenev empaatilise kogemuse puudumine.

Poliitikauuringute keskus Praxis analüüsis justiitsministeeriumi tellimusel noorte korduvaid õigusrikkumisi ennetava mitmedimensioonilise pereteraapia programmi (MDFT) rakendamist Eestis, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu kevadel.

Praxise hinnangul parandab programm suure riskiga noorte peresuhteid, õppeedukust, koolikohustuse täitmist ja vaba aja sisustamist ning vähendab uimasti- ja alkoholitarvitamist ja õigusrikkumisi.

Tagid:
liider, kuritegevus, noored, vangistus, politsei, vangla, Raadiku, Lasnamäe, Tallinn, Eesti

Peamised teemad

 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  22
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  26
 • Aleksander Nosovits

  Venemaa majandusteadlane ja politoloog Aleksandr Nossovitš rääkis Sputnik Eestile, miks Balti riikide poliitikud ei täida oma lubadustest lahkuda Euroopa Nõukogu Parlamentaarsest Assambleest.

  24