23:07 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Eesti uudised
lühendatud link
29 0 0

President Kersti Kaljulaid on kolmapäeval, 12. septembril töövisiidil Gruusias, neljapäeval ja reedel osaleb Arraiolose grupi riigipeade kohtumisel Lätis ning nädala lõpus esineb iga-aastasel Jalta Euroopa Strateegia konverentsil Ukrainas.

TALLINN, 12. september — Sputnik. Gruusias kohtub Kersti Kaljulaid Gruusia presidendi Giorgi Margvelašviliga ning peaministri Mamuka Bakhtadzega, et arutada Gruusia ja Eesti suhteid, julgeolekupoliitikat ning Gruusia suhteid Euroopa Liidu ja NATOga, teatas presidendi kantselei.

President Kaljulaid esineb ka Tbilisi rahvusvahelisel konverentsil "Maailm 2018: tagurpidi?".

Neljapäeval ja reedel, 13.-14. septembril osaleb Eesti riigipea Arraiolose grupi aruteludel Lätis. Sel aastal on kohtumise põhiteemadeks ühiskonna vastupanuvõime suurendamine ja Euroopa julgeolek ning Euroopa Liidu tulevik.

Gruusia ei õppinud 2008. aasta sõjast midagi>>

President Kaljulaid kohtub Lätis kahepoolselt Saksamaa Liidupresidendi Frank Walter Steinmeieriga, et arutada meie riikide kahepoolseid suhteid, Euroopa tulevikku, transatlantilisi suhteid ning Ukrainat.

Arraiolose grupi nime all tuntakse 2003. aastal alguse saanud mitteformaalsete kohtumiste seeriat, kuhu on kutsutud riigipead, kes ei võta osa Euroopa Liidu Ülemkogust.

Läti välisminister Edgars Rinkevics
© Sputnik / Сергей Кузнецов

Reedel sõidab president Kaljulaid edasi Ukrainasse, kus kohtub president Petro Porošenkoga, et arutada Ukraina reformiprotsessi, kahepoolseid majandussuhteid ja Ukraina investeerimiskeskkonda.

Sport ja poliitika: Ukraina jalgpallurite uus vorm tekitas skandaali>>

Riigipea osaleb ka Kiievis Jalta Euroopa Strateegia konverentsil digiühiskonna ja õigusriigi teemalistel aruteludel ning Eestist pärit loomekeskuse LIFT99 Kiievi kontori avaüritusel. Laupäeval, 15. septembril külastab president Kaljulaid Dnipropetrovski oblasti keskust Dniprot, kus külastab Eesti kapitalil põhinevat Interpipe tehast ja terrorismivastase operatsiooni muuseumi ning osaleb maailmakoristuspäeva heakorratalgutel.

President Kaljulaid jõuab Eestisse tagasi laupäeva hilisõhtul.

Tagid:
Arrailose grupp, NATO, Frank-Walter Steinmeier, Kersti Kaljulaid, Jalta Euroopa Strateegia konverents, Saksamaa, Ukraina, Läti, Gruusia, Eesti

Peamised teemad