23:28 16. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
President Kersti Kaljulaid on nädala lõpul töövisiidil Ukrainas

President Kaljulaid on sel nädalal töövisiitidel Gruusias, Lätis ja Ukrainas

© Фото: Администрация Президента Украины
Eesti uudised
lühendatud link
26 0 0

President Kersti Kaljulaid on kolmapäeval, 12. septembril töövisiidil Gruusias, neljapäeval ja reedel osaleb Arraiolose grupi riigipeade kohtumisel Lätis ning nädala lõpus esineb iga-aastasel Jalta Euroopa Strateegia konverentsil Ukrainas.

TALLINN, 12. september — Sputnik. Gruusias kohtub Kersti Kaljulaid Gruusia presidendi Giorgi Margvelašviliga ning peaministri Mamuka Bakhtadzega, et arutada Gruusia ja Eesti suhteid, julgeolekupoliitikat ning Gruusia suhteid Euroopa Liidu ja NATOga, teatas presidendi kantselei.

President Kaljulaid esineb ka Tbilisi rahvusvahelisel konverentsil "Maailm 2018: tagurpidi?".

Neljapäeval ja reedel, 13.-14. septembril osaleb Eesti riigipea Arraiolose grupi aruteludel Lätis. Sel aastal on kohtumise põhiteemadeks ühiskonna vastupanuvõime suurendamine ja Euroopa julgeolek ning Euroopa Liidu tulevik.

Gruusia ei õppinud 2008. aasta sõjast midagi>>

President Kaljulaid kohtub Lätis kahepoolselt Saksamaa Liidupresidendi Frank Walter Steinmeieriga, et arutada meie riikide kahepoolseid suhteid, Euroopa tulevikku, transatlantilisi suhteid ning Ukrainat.

Arraiolose grupi nime all tuntakse 2003. aastal alguse saanud mitteformaalsete kohtumiste seeriat, kuhu on kutsutud riigipead, kes ei võta osa Euroopa Liidu Ülemkogust.

Läti välisminister Edgars Rinkevics
© Sputnik / Сергей Кузнецов

Reedel sõidab president Kaljulaid edasi Ukrainasse, kus kohtub president Petro Porošenkoga, et arutada Ukraina reformiprotsessi, kahepoolseid majandussuhteid ja Ukraina investeerimiskeskkonda.

Sport ja poliitika: Ukraina jalgpallurite uus vorm tekitas skandaali>>

Riigipea osaleb ka Kiievis Jalta Euroopa Strateegia konverentsil digiühiskonna ja õigusriigi teemalistel aruteludel ning Eestist pärit loomekeskuse LIFT99 Kiievi kontori avaüritusel. Laupäeval, 15. septembril külastab president Kaljulaid Dnipropetrovski oblasti keskust Dniprot, kus külastab Eesti kapitalil põhinevat Interpipe tehast ja terrorismivastase operatsiooni muuseumi ning osaleb maailmakoristuspäeva heakorratalgutel.

President Kaljulaid jõuab Eestisse tagasi laupäeva hilisõhtul.

Tagid:
Arrailose grupp, NATO, Frank-Walter Steinmeier, Kersti Kaljulaid, Jalta Euroopa Strateegia konverents, Saksamaa, Ukraina, Läti, Gruusia, Eesti

Peamised teemad

 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  22
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  26
 • Aleksander Nosovits

  Venemaa majandusteadlane ja politoloog Aleksandr Nossovitš rääkis Sputnik Eestile, miks Balti riikide poliitikud ei täida oma lubadustest lahkuda Euroopa Nõukogu Parlamentaarsest Assambleest.

  24