15:30 19. September 2019
Kuula otse
  • USD1.1053
  • RUB70.9405
Autovabal päeval on Tallinna ühissõidukid kõigile tasuta

Autovabal päeval on Tallinna ühissõidukid kõigile tasuta

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (293)
51 0 0

Tallinna Linnavalitsuse korralduse kohaselt antakse autovabal päeval, 22. septembril Tallinna ühtse piletisüsteemi ühistranspordi liinidel tasuta sõiduõigus kõigile ühistranspordi kasutajatele.

TALLINN, 12. september — Sputnik. Autovaba päev on iga aasta 22. septembril tähistatav rahvusvaheline tähtpäev, millega suunatakse tähelepanu autostumise probleemidele.

"Tallinnas on autovaba päeva korraldatud juba aastast 2000 ja traditsioon jätkub ka käesoleval aastal," ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf." Kõigile ühistranspordi kasutajatele, kes valideerivad oma sõiduõiguse Ühiskaardiga või mõne muu piletimüügisüsteemis registreeritud andmekandjaga, on sõit 22. septembril tasuta ja validaator neile piletit ei müü."

Tallinn on üks 1600-st Euroopa linnast, kus korraldatakse juba 15 aastat liikuvusnädalat ja seitsmendat aastat järjest viib linn septembris läbi keskkonnasõbraliku liikumise kuu.

Kuidas saada Tallinna lähipiirkonna elanikud autost ühistransporti?>>

Autovabal päeval, 22. septembril suletakse autoliikluseks Kaarli pst Tõnismägi/Toompea ristmik kuni Pärnu maanteeni.

Tallinna Transpordiamet korraldab autovabal päeval traditsioonilise orienteerumisvõistluse ühistranspordiga.

Autovaba päev, mis korraldatakse Euroopa liikuvusnädala (European Mobility Week) raames, on Keskkonnasõbraliku liikumise kuu tippsündmus.

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu Tallinnas toimub 1.‑30. septembrini 2018.

Uuring: Tallinna ühistransport sõiduautodega konkureerida ei suuda>>

Kampaania eesmärk on suurendada elanike keskkonna- ja liiklemisalast teadlikkust. Koostöös eri ametite, linnaosavalitsuste ja teiste koostööpartneritega soovitakse luua linnas säästvat liikumist soosiv keskkond, kus on ka lastel ja noortel turvaline liigelda, ning tutvustada keskkonnahoidlike liikumisviiside eeliseid, sh ärgitada inimesi vähendama autosõite ning eelistama kõndimist, rattasõitu ja kasutama heitgaasivabu liiklusvahendeid (linna ühissõidukeid).

 

Teema:
Tallinna uudised (293)
Tagid:
Keskkonnasõbraliku liikumise kuu, Euroopa liikuvusnädal, autovabapäev, transpordiamet, ühistransport, Tallinn

Peamised teemad