23:49 16. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Riigikogu esimees Eiki Nestor ja Iirimaa parlamendi alamkoja esimees Seán Ó Fearghaíl

Nestor kinnitas Iirimaa kolleegile Eesti toetust lähedasteks suheteks brittidega

© Riigikogu / Erik Peinar
Eesti uudised
lühendatud link
19 0 0

Riigikogu esimees tutvustas Iirimaa kolleegile Eesti poliitilist olukorda, digitaalse valitsemise põhimõtteid ja Riigikogu tööd.

TALLINN, 13. september — Sputnik. Riigikogu esimees Eiki Nestor kinnitas kohtumisel Iirimaa parlamendi alamkoja esimehe Seán Ó Fearghaíliga, et Eesti soovib sarnaselt Iirimaaga võimalikult lähedast tulevikusuhet Euroopa Liidust lahkuva Ühendkuningriigiga, sest tiheda koostöö jätkumine on oluline mõlemale väikeriigile, edastas Riigikogu pressiteenistus.

"Väikeriikidele nagu Iirimaa ja Eesti on partnerlus ja koostöö Euroopa Liidus väga oluline, samuti lähedased kontaktid ühendusest lahkuva Ühendkuningriigiga," ütles Nestor.

Mõlema riigi parlamendi esimehed tõdesid, et nende maa rahva toetus Euroopa Liitu kuulumisele on kõrge. 93 protsenti Iirimaa ja 79 protsenti Eesti elanikkonnast toetab täna liikmelisust.

Iirimaa-Apple'i 13-miljardiline maksuasi saadeti kohtusse>>

Nestor avaldas lootust, et piiriküsimus Põhja-Iirimaa ja Ühendkuningriigi vahel saab konstruktiivse lahenduse.

Riigikogu esimees ja Iirimaa parlamendi alamkoja esimees rõhutasid kahe riigi omavahelisi sõbralikke ja lähedasi suhteid.

Nestor tutvustas kolleegile Eesti poliitilist olukorda, digitaalse valitsemise põhimõtteid ja Riigikogu tööd. Ta tõi esile, et Eestis valitseb konsensuslik välis- ja julgeolekupoliitika.

Püha Patricku päeva tähistamist alustatakse Tallinnas reede õhtul>>

Kohtumisel räägiti veel Euroopa Liidu stabiilsusest, idapartnerlusest ja suhetest Venemaaga. Kohtumisel osales ka Riigikogu liige Monika Haukanõmm.

Kohtumisel väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoniga räägiti samuti Brexiti mõjust Iirimaale ja Euroopa Liidule. Lisaks käsitleti laiemalt välispoliitilist olukorda Lähis-Idas, julgeoleku ja kaitsepoliitika küsimusi ning Põhja-Aafrikast lähtuva illegaalse immigratsiooni tõkestamist.

Tagid:
Brexit, riigikogu, Monika Haukanõmm, Marko Mihkelson, Seán Ó Fearghaíl, Eiki Nestor, Iirimaa, Eesti

Peamised teemad

 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  24
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  29
 • Aleksander Nosovits

  Venemaa majandusteadlane ja politoloog Aleksandr Nossovitš rääkis Sputnik Eestile, miks Balti riikide poliitikud ei täida oma lubadustest lahkuda Euroopa Nõukogu Parlamentaarsest Assambleest.

  26