12:53 27. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
Eesti uudised
lühendatud link
24 0 0

Peaminister Jüri Ratas suundub täna Leetu Vilniusesse, kus kohtub Saksamaa liidukantsler Angela Merkeliga.

TALLINN, 14. september — Sputnik. Ratas ja Merkel räägivad Eesti ja Saksamaa digikoostööst ning kuidas jõuda konkreetsete ja praktiliste ühisprojektideni. Lisaks on kõne all kaitse- ja julgeolekupoliitika ning koostöö arendamine idapartnerluse riikidega, edastas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

"Rahvusvahelistes suhetes on kõige väärtuslikum vara usaldus. Meid ühendab Saksamaaga usaldus nii omavahelises suhtluses kui ka Euroopa Liidus ja NATOs. See on hea pinnas, et minna süvitsi edasi digiprojektidega. Selle koostöö eesmärk on ühtaegu õilis ja keeruline – säästa loodust, raha ja aega ning tõsta meie inimeste heaolu ja turvalisust," ütles Ratas enne kohtumist.

Saksamaa kantsler Angela Merkel
© AFP 2019 / Ben STANSALL

Mesebergi tippkohtumine täitis oma eesmärgid>>

Ühisel töölõunal keskenduvad Balti riikide peaministrid, Leedu president Dalia Grybauskaitė ja liidukantsler Angela Merkel peamiselt Euroopa Liidu sisejulgeolekule, sealhulgas välispiiride kaitsele ja võitlusele kuritegevusega, Brexiti läbirääkimiste arengutele ja rändeküsimustele.

Seega teemadele, mida Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhid arutavad järgmisel nädalal Austrias Salzburgis toimuval mitteametlikul ülemkogul.

Sputnik Eesti on varem teatanud, et Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kutsus oma aastak]nes Euroopa Parlamendis tugevdama Euroopa piiri- ja rannavalveametit, suurendades selle isikkoosseisu 2020. aastaks 10 000 piirivalvurile.

Valeri Gerassimov on kantud Euroopa sanktsioonide nimekirja. Selleks, et ta saaks ikkagi Saksamaale tulla, tegi föderaalvalitsus talle erandi
© Sputnik / Сергей Гунеев

Euroopa Komisjoni president kutsus tugevdama Euroopa piiri- ja rannavalveametit>>

Praegu on ameti käsutuses 1500 piirivalveametnikku, samas kui liikmesriikide piirivalvetes on umbes 100 000 töötajat.

Kui välispiiri piisavalt hästi ei valvata, siis võib kaduda Schengeni ala, võivad taas tekkida valvatavad piirid riikide vahel, märkis Juncker ja rõhutas, et tema seda ei soovi ning tahab ka praegu mõnel pool sisepiiril kehtiva piirikontrolli lõppemist.

Tagid:
Brexit, NATO, Dalia Grybauskaitė, Jean-Claude Juncker, Jüri Ratas, Angela Merkel, EL, Saksamaa, Eesti

Peamised teemad