11:32 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Eesti uudised
lühendatud link
39 0 0

Päästeameti ning politsei- ja piirivalveameti esindajad olid seekordsele Furious Juniper planeerimisõppusele kaasatud esmakordselt.

TALLINN, 14. september — Sputnik. Reedel, 14. septembril lõppes Jõhvi linnakus 1. jalaväebrigaadi staabi ja allüksuste staapide planeerimisõppus Furious Juniper, milles osalesid esmakordselt ka päästeameti ning politsei- ja piirivalveameti esindajad.

"Kriisiolukordade korral on koostöö erinevate osapoolte vahel möödapääsmatu ja vajalik. Iga õppus, kus sellist koostööd harjutatakse, tagab meie parema valmisoleku juhul, kui peaks tekkima reaalne vajadus kriisiolukorras tegutseda," ütles Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonitalituse juht Andreas Kliimant.

Gruusias algas rahvusvaheline õppus Agile Spirit, illustreeriv foto
© Sputnik / Александр Имедашвили, STF

Furious Juniper on 1. jalaväebrigaadi uut väljaõppetsüklit alustav kaardiõppus. Päästeameti ning politsei- ja piirivalveameti esindajad olid seekordsele planeerimisõppusele kaasatud esmakordselt, et varasemast paremini kaardistada puutepunktid, mis kriisiolukorras või konfliktisituatsioonis ühises vastutusalas ette võivad tulla.

Kaitseväe demineerijad testisid oma oskusi>>

1. jalaväebrigaad on kaitseväe peamine manööverüksus, mille koosseisu kuulub elukutselistest kaitseväelastest koosnev kiirreageerimisvõimega Scoutspataljon ning ajateenijate ja reservväelaste baasil komplekteeritavad Kalevi ja Viru jalaväepataljonid, tagalapataljon, pioneeripataljon, õhutõrjepataljon, suurtükiväepataljon, staabi-ja sidekompanii, tankitõrjekompanii, luurekompanii.

Lisaks on brigaadi koosseisus Ühendkuningriigi ja Taani kaitseväelastest koosnev lahingugrupp ning Kaitseliidu Põhja- ja Kirde maakaitseringkonna lahingugrupid.

Tagid:
Furious Juniper, õppus, Politsei- ja piirivalveamet, päästeamet, politsei, 1. jalaväebrigaad, Jõhvi

Peamised teemad