23:22 16. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Illustreeriv foto

Liitlaste sõjalaevad saabusid nädalavahetuseks Eestisse

© Sputnik / Александр Заболотный
Eesti uudised
lühendatud link
33 0 0

Liitlaste sõjalaevad paiknevad 14-17. septembril nii Miinisadamas, Vanasadamas kui ka Muuga sadamas.

TALLINN, 15. september — Sputnik. Reedel, 14. septembril saabusid Eestisse plaanilisele visiidile NATO 1. alalise mereväegrupi ja miinitõrjeüksuse Baltron sõjalaevad, mis seilavad Läänemerele taas esmaspäeval, et jätkata oma ülesannetega, teatas kaitseväe peastaap.

"Eesti on NATO-le väärt partner juba enam kui aastakümne. Meie üksuse kohalolek Balti regioonis ja visiit Tallinna on üks kinnitustest, et liitlaseid toetatakse solidaarselt ja mitmekülgselt. Samuti on Balti riikides NATO liitlaste suurendatud kohaloleku lahingugrupp ning käimas ka Balti õhuturbe missioon," ütles NATO 1. alalise mereväegrupi ülem kommodoor Carsten Fjord-Larsen Taani mereväest.

Sakala uueks komandöriks kaptenmajor Annes Babenko
Kaitseväe Peastaap / rms Karl Alfred Baumeister

Sadamavisiidi ajal kohtuvad üksuste ülemad ja aluste komandörid kohaliku omavalitsuse esindajate, riigiametnike ja Eesti kaitseväelastega. Samaaegselt saavad laevade meeskonnad aega mõnepäevaseks puhkuseks ja kohalike vaatamisväärsustega tutvumiseks.

National Interest NATO kohutavast õudusunenäost>>

Liitlaste sõjalaevad paiknevad 14-17. septembril nii Miinisadamas, Vanasadamas kui ka Muuga sadamas.

Liitlasriikide panusena roteeruva NATO üksuse koosseisu kuuluvad hetkel kolm sõjalaeva Taanist, Norrast ja Portugalist. Lipulaevaks on määratud Taani toetuslaev HDMS Esbern Snare, mis kuulub Absalon-klassi. Pardanumbrit L17 kandev juhtlaev on 137 meetrit pikk. Aluse püsimeeskonda kuulub ligi 100 mereväelast, toetusrolle täites on kohti kuni 300-le teenistujale.

NATO 1. alaline mereväegrupp on üks neljast NATO alalisest merelise kiirreageerimisjõudude hulka kuuluvast üksusest, mis allub NATO merelisele väejuhatusele. Grupid osalevad erinevatel liitlas- ja partnerriikide poolt korraldatavatel õppustel, harjutustel ja operatsioonidel.

Läänemerel algasid Hiina ja Venemaa ühised õppused>>

Läti ja Leedu ühise miinitõrjeeskaadri Baltroni peamiseks ülesandeks on valmistada mereväe laevade meeskondi ette osalemaks NATO miinitõrjeüksuste tegevuses.

Eesti merevägi on NATO mereliste üksuste töösse panustanud üle kümne aasta. Samuti kirreageerijate hulka kuuluvat NATO 1. alalist miinitõrjegruppi kui ka selle juhtstaapi on juhtinud Eesti mereväeohvitserid, lisaks panustatakse periooditi üksuse töösse miinijahtijate ning staabi- ja toetuslaevaga.

Tagid:
laevastik, NATO, Vanasadam, Muuga sadam, Miinisadam, Eesti

Peamised teemad

 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  22
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  25
 • Aleksander Nosovits

  Venemaa majandusteadlane ja politoloog Aleksandr Nossovitš rääkis Sputnik Eestile, miks Balti riikide poliitikud ei täida oma lubadustest lahkuda Euroopa Nõukogu Parlamentaarsest Assambleest.

  23