12:59 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Eesti uudised
lühendatud link
40 0 0

Balti Assamblee (BA) Eesti delegatsiooni esimees Aadu Must osaleb 20.21. septembril Lätis BA presiidiumi töös ning koos delegatsiooni liikmete Krista Aru, Monika Haukanõmme, Sven Sesteri, Urve Tiiduse ja Rainer Vakraga BA Konsultatiivnõukogu töös.

TALLINN, 20. september — Sputnik. Päevakorras on hulk koostöö edendamisega seotud küsimusi, mille hulgas ka kellakeeramine, teatas Riigikogu pressiteenistus.

Delegatsiooni esimehe Aadu Musta sõnul teeb Balti Assamblee usutavasti ettepaneku, et kellakeeramise lõpetamisel jääks kolm Balti riiki ühte ajatsooni.

Sputnik Eesti kirjutas varem Statistikaameti ajakasutuse uuringust, mis annab ülevaate Eesti elanike ärkamis- ja magamaminekuaja kohta.

Statistikaamet kasutas neid tulemusi, et võrrelda, kui palju uneaega satub püsiva talve- või suveaja rakendamisel valgele ajale ja tuli järeldusele, et inimeste unerežiimile oleks kasulikum aastaringne suveaeg, sest siis jääb rohkem unetunde pimedale ajale.

Suve- või talveaeg, ehk kui palju valget aega me "maha magame"?>>

Teistest BA-l arutluse alla tulevatest teemadest rääkides ütles esimees, et assamblee on võtnud eesmärgi töötada idapartnerlusriikide suhtes välja tegevuskava, mida esitleda läänepoolsetele partneritele.

"Samuti on vaja ühist visiooni teaduse ja hariduse valdkonnas, et kiirendada Balti riikide koostööd kõrg- ja kutseharidusprogrammide osas," rääkis Must.

Seejuures pidas ta tähtsaks, et juunis allkirjastati Balti riikide diplomite ja teaduskraadide automaatse tunnustamise leping.

BA kultuurikomisjoni aseesimees Krista Aru tõi Balti Assamblee töö positiivse tulemusena esile Balti riikide kultuuriministrite kokkuleppe asutada Balti Kultuurifond.

"Tänu assambleele sündiva fondi eesmärk on toetada Baltimaade kultuuriprojekte, mis on suunatud rahvusliku identiteedi ja eneseväärikuse säilimisele ning kultuurisaavutuste esiletõstmisele," ütles Aru.

Jūrmalas on kavas ministrite sõlmitud kokkulepet tunnustada.

Balti poliitikud protestisid CCCP-särkide müügi vastu USA poeketis>>

Illustreeriv foto
© Sputnik / Алексей Дружинин

Balti Assamblee presiidium arutab eeloleval 37. istungjärgul vastuvõetavaid dokumente ja 24. Balti Nõukogu seisukohti. Ühtlasi vaatab presiidium läbi Läti eesistumiskava ja tööplaani projekti. Koos presiidiumiga on Jurmalas ka kõigi BA komisjonide esimehed ja aseesimehed, et teha kokkuvõtteid möödunud aasta tegevustest ja arutada järgmise aasta koostööteemasid.

Jūrmalas toimub ka Balti Konsultatiivnõukogu, kus BA presiidium koos komisjonide esimeeste- ja aseesimeestega kohtub Balti Ministrite Nõukogu eesistujamaa Leedu esindajaga, et kavandada edasist koostööd valitsuste ja parlamentide vahel ning kooskõlastada Balti Nõukogu ühisavaldus.

Igipõlised sõbrad või konkurendid: Balti riigid üksteisest>>

Balti Assamblee on Eesti, Läti ja Leedu parlamentide koostööd edendav rahvusvaheline organisatsioon, mis asutati 1991. aasta 8. novembril Tallinnas.

Tagid:
kellakeeramine, Balti Assamblee, Riigikogu, Eesti

Peamised teemad