09:45 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Eesti uudised
lühendatud link
3710

Scoutspataljon harjutas Järvamaal ja Lääne-Virumaal linnalahingut Scoutspataljon harjutas Järvamaal ja Lääne-Virumaal linnalahingut

TALLINN, 21. september — Sputnik. Reedel lõppes Scoutspataljoni õppus Valge Tellis, mille raames arendasid pataljoni sõdurid oma linnalahinguoskusi Aravetel, Kadrinas, Tapal, Moel ja Järva-Jaanis, teatas kaitsevägi.

"Tavapärasest erinevate harjutusalade kasutamine aitab arendada sõdurite oskuseid võidelda hoonestatud aladel, teha koostööd erinevate relvaliikide vahel ning parandada oskusi majade ning ruumide vastasest puhastamisel," ütles õppuse vastutav major Mattias Puusepp.

"Tahame edastada ka tänusõnad tsiviilparteritele, kes on võimaldanud erinevaid alasid linnalahinguharjutuseks kasutada", lisas major Puusepp.

Esmaspäeval, 17. septembril alanud õppuse kahel esimesel päeval õpiti ning tuletati meelde oskusi jao tasandil tegutsemiseks ning harjutati hoonetesse sisenemist, ruumide läbiotsimist ning vastasest puhastamist.

Samal ajal valmistasid pioneeriüksused hooneid järgnevateks harjutusteks ette. Nädala teisel poolel pöörati tähelepanu rühmataseme tegevustele ning toetavate relvaüksuste kaasamisse, kui harjutustesse kaasati ka Scoutspataljoni kasutuses olevad soomustransportöörid SISU XA-188 ja SISU XA-180.

Venemaal lõppesid lähiajaloo suurimad õppused Vostok-2018
© Sputnik / Илья Питалев

Lisaks taktikaliste manöövrite harjutamisele pöörati õppusel tähelepanu ka võitlejate evakueerimisele ning esmaabi andmisele hoonestatud ala tingimustes. Tegevused toimusid hilisõhtuni, et harjutada ka hämarates oludes ning pimedal ajal tegutsemist.

Scoutspataljon on 1. jalaväebrigaadi koosseisus olev professionaalse väljaõppega iseseisvaks lahingutegevuseks võimeline kiirreageerimissuutlikkusega manööverüksus. Pataljoni relvastusse kuuluvad muu hulgas jalaväe lahingumasinad CV-90, soomustransportöörid Sisu ning tankitõrjeraketisüsteemid Javelin.

Tagid:
"Valge Tellis", linnalahing, õppus, Scoutspataljon, kaitsevägi, Eesti

Peamised teemad