22:14 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1752
  • RUB90.6050
Eesti uudised
lühendatud link
Paavst Franciscuse visiit Eestisse (28)
5920

Rooma paavst Franciscus pöördus oma Baltikumi-visiidi eel Leedu, Läti ja Eesti elanike poole, teatades, et kavatseb kõige muu kõrval avaldada austust nende mälestusele, kes on andnud oma elu Balti vabariikide vabaduse eest.

TALLINN, 22. september — Sputnik. Oma videopöördumises Baltimaade elanike poole märkis Rooma paavst Franciscus, et tema visiit saab teoks Balti vabariikide iseseisvuse sajandal aastapäeval. Seetõttu kavatseb ta austada kõigi nende mälestust, "kelle ohvrid möödanikus tegid võimalikuks meie päevade vabaduse".

"Vabadus, nagu me teame, on varandus, mida tuleb hoolega hoida ja hinnalise pärandusena tulevastele põlvedele edasi anda," ütles paavst Franciscus.

Paavst rõhutas ühtlasi, et kuigi ta tuleb Baltimaadesse katoliku kiriku karjasena, tahaks ta emmata kõiki ning jagada rahu, hea tahte ja tulevikku uskumise sõnumit.

"Ma loodan, et minu visiit kujuneb inspiratsiooniallikaks kõigile hea tahte inimestele, (…) kes oma tööga leevendavad meie puudustkannatavate vendade ja õdede kannatusi ning edendavad üksmeelt ja harmooniat igal ühiskonnatasandil," lausus kõrgeim vaimulik kokkuvõtteks.

Rooma paavst Franciscus külastab Eestit 25. septembril oma ringsõidul mööda Baltimaid. Tallinnas kavatseb ta kohtuda president Kersti Kaljulaidiga, valitsuse liikmetega, diplomaatide ja kodanikuühenduste esindajatega. Kell 16.30 peab paavst Vabaduse väljakul jumalateenistuse, missa.

Enne seda külastab ta Vatikani pressiteenistuse poolt avaldatud kava kohaselt Leedut (23. septembril) ja Lätit (24. septembril), kus tas on samuti ettekavandatud kohtumised kõrgete ametiisikute ja vaimulikkonna esindajatega.

Paavst Franciscus tuleb Eestisse 25. septembril>>

Rooma paavst Franciscus on arvult 266. Rooma jumalaasemik. Ta on sündinud 1936. aastal Buenos Aireses Itaaliast Argentinasse emigreerunud raudteetöölise perekonnas. Franciscusest saab teine Rooma paavst, kes tuleb Eestisse, seda Johannes Paulus II järel, kelle visiit leidis aset 10. septembril 1993. aastal.

Eesti katoliku kogukonda kuulub umbes kuus tuhat inimest ja kaksteist kogudust.

Teema:
Paavst Franciscuse visiit Eestisse (28)
Tagid:
missa, kirik, Franciscus, paavst, Rooma, Eesti, Tallinn

Peamised teemad