08:37 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
Õppused (114)
10821

Kantar Emori küsitluse järgi ei sooviks enamik eestlasi kaitsekulutusi suurendada ning meil elab arvestatav hulk inimesi, kes sooviks riigikaitset hoopis kärpida.

TALLINN, 22. september — Sputnik.BNSi ja Postimehe tellitud Kantar Emori küsitlus näitab, et eestlastest toetaks kaitsekulude suurendamist neljandik küsitletutest, muust rahvusest inimestest vaid kaks protsenti. Kokku arvestades tähendab see, et kaitsekulutuste suurendamist toetab viiendik meie elanikest, vahendas Pealinn.

Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse direktor Sven Sakkov ütles, et Kaks protsenti sisemajanduse kogutoodangust (SKT) on ilus number, aga protsendiga sa ei osta ühtegi püssi ega raketti.

Mida arvatakse Venemaal NATO tohutust eelarvest>>

"Me ei ela enam sellises maailmas nagu kümme aastat tagasi, kus kaks protsenti SKTst oli see, mille üle rõõmu tunda," rõhutas ta vajadust kaitsekulutuste tõstmise järele.

Sputnik Eesti edastas varem, et NATO kaitsekulud koosnevad praegu kahe kolmandiku ulatuses USA kaitse-eelarvest, mille suurus 2017. aastal on 683 414 miljonit dollarit. NATO kogu-eelarve sel aastal on peaaegu 946 miljardit dollarit.

Lisaks USA-le kulutavad üle 2% SKT-st riigikaitsele Ühendkuningriik (2,14% SKT-st), Kreeka (2,32%), Poola (2,01) ja Eesti (2,14% SKT-st 2017.a-l).

Ülejäänud ei ole seda künnist ületanud, mis põhjustas USA peresidendi Donald Trumpi rahulolematuse ja väljendus liitlaaste kritiseerimises soovimatuse eest oma kaitsekulutusi suurendada.

NATO tõstab kaitsekulud>>

NATO Euroopa liikmesriigid kohustusid USA survel 2017. aasta mai tippkohtumisel Brüsselis koostama iga-aastased rahvuslikud plaanid, millest nähtuks, kuidas nad kavatsevad oma eelarveeraldisi riigikaitsele suurendada.

Teema:
Õppused (114)
Tagid:
eelarve, NATO, Eesti

Peamised teemad