01:03 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
7810

Paavst Franciscuse visiit toob teisipäeval Tallinnas kaasa liikluspiirangud, aga ka lühiajalised liiklusseisakud ning seda eelkõige kesklinnas, Liivalaia tänava piirkonnas, Mere puiesteel ja Kadriorus.

TALLINN, 23. september — Sputnik. Inimestele, kes soovivad tulla paavsti tervitama, soovitab politsei seda teha Tammsaare pargis ja Musumäel, vahendas ERR viitega "Aktuaalsele kaamerale".

Rooma paavst avaldab Baltimaades austust vabadusvõitlejate mälestusele >>

Kõrge külalise lennuk peaks maanduma veidi enne kella 10 teisipäeva hommikul, lennujaamast suundub paavst Franciscus Kadriorgu. Politsei kinnitusel muutub liiklus Tallinna kesklinnas ja Kadriorus keeruliseks just sellest kellaajast, hommikust tipptundi see ei puuduta.

"Eelkõige peaksid inimesed aega varuma, paavsti liikumise kohad, mida ta külastab, ei ole enam saladus. Tekib liiklusseisakuid, mis on siis 15-20 minutit pikk, see tähendab seda, et reaalselt 15-20 minutit me hoiame liiklust kinni," selgitas Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse korrakaitseametnik Sander Kullamaa.

Rooma paavst Franciscus külastab Eestit 25. septembril oma ringsõidul mööda Baltimaid. Tallinnas kavatseb ta kohtuda president Kersti Kaljulaidiga, valitsuse liikmetega, diplomaatide ja kodanikuühenduste esindajatega. Kell 16.30 peab paavst Vabaduse väljakul jumalateenistuse, missa, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Paavst Franciscus hoiatas antisemitismi tõusu eest >>

Paavst pöördus oma Baltikumi-visiidi eel Leedu, Läti ja Eesti elanike poole, teatades, et kavatseb kõige muu kõrval avaldada austust nende mälestusele, kes on andnud oma elu Balti vabariikide vabaduse eest.

Paavst Franciscus hoiatas pühapäeval Leedus antisemitismi tõusu eest. Franciscus pidas Leedu genotsiidi mälestuspäeval Kaunases missa. Paavst hoiatas domineerimise ja enese teiste üle tähtsustamise hävitusliku kiusatuse eest.

Rooma paavst Franciscus on arvult 266. Rooma jumalaasemik. Ta on sündinud 1936. aastal Buenos Aireses Itaaliast Argentinasse emigreerunud raudteetöölise perekonnas. Franciscusest saab teine Rooma paavst, kes tuleb Eestisse, seda Johannes Paulus II järel, kelle visiit leidis aset 10. septembril 1993. aastal.

Eesti katoliku kogukonda kuulub umbes kuus tuhat inimest ja kaksteist kogudust, vahendas uudistepoptaal Sputnik Eesti.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
liikluspiirangud, visiit, Fraciscus, paavst, Rooma, Eesti, Itaalia, Balti riigid, Tallinn

Peamised teemad