02:34 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
62 0 0

Esmaspäeval algab Eesti Töötukassa teavituskampaania, mis kutsub töötavaid inimesi uurima, kas ka nemad saaksid ja vajaksid mõnda koolitust.

TALLINN, 24. september — Sputnik. Töötukassa toetab eeskätt neid inimesi, kellel ei ole erialast haridust või kes on üle 50-aastased või kelle eesti keele oskus vajab täiendamist ja kelle sissetulek on madalam ehk saavad Eesti keskmisest madalamat kuupalka. Samuti neid, kes tervisest tulenevalt ei saa oma senist tööd jätkata. Kokku on sihtrühma kuuluvaid inimesi üle 200 000, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Haigekassast tervisekassaks ja töötukassast töökassaks >>

Töötukassa toetab ettevalmistamist ametitele, mida tulevikus on rohkem vaja ning millel ei ole piisaval hulgal sobivaid töötajaid. Toetatavad ametid on välja valitud valdkondlike tööjõuvajaduse uuringute põhjal, mida teostab Kutsekoda. Toetatavate ametite valik laieneb koos järgmiste OSKA uuringute valmimisega.

Koolituse saamise võimalused aitab välja selgitada töötukassa karjäärinõustaja. Esmalt lepitakse temaga kokku koolitusplaan ja seejärel võib sobivat koolitust otsima asuda.

Aadressilt www.töötajaõpi.ee saab infot ja nõuandeid koolituste kohta ning lugeda ka teiste inimeste õppimiselugusid, mis kinnitavad, et uued oskused viivad elus edasi ja õppimine vanust ei küsi.

Lähema kaheksa aasta jooksul väheneb Eesti tööealine elanikkond 43 000 inimese võrra ning on selge, et tulevikus peab pikenema inimeste tööelu ja vähenema mitteaktiivsete inimeste arv tööturul, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Riik plaanib kaasajastada töötushüvitiste süsteemi >>

Selleks, et töötajad ja tööandjad teineteist lihtsalt leiaks, noored teaks valida, mida õppima asuda, vanemaealised ja tervislikel põhjustel tööturult eemale jäänud saaksid ennast täiendada ja leida uue väljundi tööturul, tehakse üha rohkem põhjalikke uuringuid ja prognoose, teatab Töötukassa.

Töötukassa koostab kaks korda aastas tööjõuvajaduse baromeetrit, millest on kasu nii tööandjale, kui tööotsijale. Baromeeter prognoosib lühiajalist tööjõuvajadust ametite lõikes.

Rahvusvahelisest uuringust, milles osales 366 139 töötajat ja 6180 värbamiskonsultanti 197-st erinevast riigist, selgus, et kolmveerand kõrgharidusega tööjõust ihkab välismaale ning riik, kus maailma talendid enim töötada sooviksid, on USA. Eesti ei ole oma edetabelikohta nelja aastaga parandanud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti juuni lõpus.

Kõige enam pakuvad Eesti inimestele huvi Soome, Ameerika Ühendriigid, Rootsi, Suurbritannia, Norra, Saksamaa, Hispaania, Austraalia, Holland ja Kanada.

Tagid:
õppimine, haridus, töötaja, ühiskond, koolitus, OSKA, Töötukassa, Eesti

Peamised teemad