07:53 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Eesti uudised
lühendatud link
Paavst Franciscuse visiit Eestisse (28)
5410

Kõrge külalise lennuk maandus Tallinnas veidi enne kella 10 teisipäeva hommikul, lennujaamast suundus paavst Franciscus Kadriorgu.

TALLINN, 25. september — Sputnik. Rooma paavst Franciscus külastab Eestit 25. septembril oma ringsõidul mööda Baltimaid. Tallinnas kavatseb ta kohtuda president Kersti Kaljulaidiga, valitsuse liikmetega, diplomaatide ja kodanikuühenduste esindajatega. Kell 16.30 peab paavst Vabaduse väljakul jumalateenistuse, missa.

Прибытие папы римского в Таллинн
© Sputnik / Вадим Анцупов
Paavst Franciscus saabus Eestisse

Paavst Franciscuse visiit toob teisipäeval Tallinnas kaasa liikluspiirangud, aga ka lühiajalised liiklusseisakud ning seda eelkõige kesklinnas, Liivalaia tänava piirkonnas, Mere puiesteel ja Kadriorus.

Inimestele, kes soovivad tulla paavsti tervitama, soovitab politsei seda teha Tammsaare pargis ja Musumäel.

Muudatused paavsti visiidi ajal bussi- ja trolliliikluses >>

"Eelkõige peaksid inimesed aega varuma, paavsti liikumise kohad, mida ta külastab, ei ole enam saladus. Tekib liiklusseisakuid, mis on siis 15-20 minutit pikk, see tähendab seda, et reaalselt 15-20 minutit me hoiame liiklust kinni," selgitas Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse korrakaitseametnik Sander Kullamaa viiidi eel.

Paavst Franciscus reisib esmakordselt 22.-25. september kolme Balti riiki, külastades Leedus Vilniust ja Kaunast, Lätis Riiat ja Aglonat ning Eestis Tallinna. Viimati külastas Baltimaid paavstidest Johannes Paulus II 1993. aastal.

Paavst pöördus oma Baltikumi-visiidi eel Leedu, Läti ja Eesti elanike poole, teatades, et kavatseb kõige muu kõrval avaldada austust nende mälestusele, kes on andnud oma elu Balti vabariikide vabaduse eest.

Paavst Franciscuse visiidi võimalikust positiivsest mõjust Balti riikide ja Venemaa vahelistele suhetele rääkis politoloog Juri Svetov. Eksperdi sõnul näitab kirikupea reis ja tema avaldus Ida- ja Lääne-Euroopa vahelise dialoogi olulisuse kohta soovi leevendada viimaste aastate jooksul kogunenud pingeid, teatas Svetov teabeagentuurile Sputnik.

Paavst Franciscuse pöördumine Baltimaade elanike poole >>

Eesti katoliku kogukonda kuulub umbes kuus tuhat inimest ja kaksteist kogudust, vahendas uudistepoptaal Sputnik Eesti.

Teema:
Paavst Franciscuse visiit Eestisse (28)
Tagid:
missa, visiit, Rooma katoliku kirik, lennujaam, Kadriorg, Franciscus, paavst, Eesti, Tallinn

Peamised teemad