06:20 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Eesti uudised
lühendatud link
Paavst Franciscuse visiit Eestisse (28)
3902

Paavst Franciscusest sai täna järjekorras 37 647 Eesti e-resident, kui president Kersti Kaljulaid andis paavstile üle e-residendi digitaalse isikutunnistuse.

TALLINN, 25. september — Sputnik. Paavst Franciscus on esimene e-residendist riigipea, varasemalt on e-residendiks saanud mitu valitsusjuhti nagu Jaapani peaminister Shinzo Abe, Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ja Luksemburgi peaminister Xavier Bettel, teatas presidendi kantselei.

"Enese peitmine maailma murede eest ei tee kedagi tugevamaks ja õnnelikumaks, sest kinniste uste taga kasvab vaid hirm, aga mitte kunagi loov ning kindlust pakkuv tulevik. Meie kõigi ühine vastutus on leida lahendused maailma muredele. Olgu need metsikuste ja sõja eest põgenejate kannatused, kliimamuutused ja rändeprobleemid või vaesus," ütles president Kersti Kaljulaid presidendi kantselei roosiaias paavst Franciscuse apostelliku visiidi puhul.

Paavsti korteež sõitis Tallinna lennujaamast Eesti Vabariigi presidendi residentsi
© Sputnik / Владимир Новиков

Franciscus tuletab baltimaalastele meelde nende patte ja ohvreid>>

Eesti riigipea sõnul peame oma vabaduse ja inimõiguste eest seisma kogu aeg.

"Kui me seda ei tee, siis võime võita mõne muretu päeva, kuid saame väga mureliku tuleviku," ütles riigipea ning tuletas meelde, et Püha Tool ei tunnustanud mitte kunagi Eesti okupeerimist ja hoidis kogu selle aja siinset apostlikku administratuuri täitmata.

President Kaljulaid tõi oma kõnes ka välja, et kiirete muutuste ja majandusarengu perioodil ei tohi unarusse jätta kõige enam haavatavamaid – vaeseid, puudega, väga noori või väga vanu inimesi.

"Me peame meeles pidama, et majanduslik edu kohustab meid märkama ja aitama," lisas president Kaljulaid.

"Kliimamuutustega toimetulek on meie ajastu otsustav küsimus. Me teame, kui selgelt on see seotud rändeprobleemiga. Kindlasti aitab kliimamuutusi tasakaalustada kiire tehnoloogiline murrang. Kuid see on vaid üks pool, sest tuleb tegeleda senise raiskava käitumis- ja mõtteviisi muutmisega," lausus Eesti riigipea ning lisas, et selles saavad eestvedajad olla ka kõige väiksemad riigid ja rahvad, sest meil on olemas vajalik mobiilsus kiireid muutusi läbi viia.

Paavst Franciscus reisib esmakordselt 22.-25. september kolme Balti riiki, külastades Leedus Vilniust ja Kaunast, Lätis Riiat ja Aglonat ning Eestis Tallinna. Viimati külastas Baltimaid paavstidest Johannes Paulus II 1993. aastal.

Paavst pöördus oma Baltikumi-visiidi eel Leedu, Läti ja Eesti elanike poole, teatades, et kavatseb kõige muu kõrval avaldada austust nende mälestusele, kes on andnud oma elu Balti vabariikide vabaduse eest.

Eesti on esimene riik maailmas, mis pakub alates 2014. aasta detsembrist riigi poolt väljastatavat digitaalset identiteeti, et inimestel üle ilma oleks võimalik kasutada nii meie e-teenuseid kui turvalist võimalust enda tuvastamiseks. E-residentsuse programm on abiks ka ettevõtjatele, sest annab neile võimaluse kasutada e-teenuste platvormi, mille abil saab asutada ettevõtte interneti teel ja juhtida seda ükskõik, mis maailma nurgast.

Paavst Franciscuse visiit Eestisse>>

E-residentide kogukond on pidevalt kasvav ja nüüdseks on Eesti e-residente juba 157 riigist. Paavst Franciscus külastab Eestit, Lätit ja Leedut apostelliku visiidi raames, et tähistada kolme riigi 100. aastapäeva.

Teema:
Paavst Franciscuse visiit Eestisse (28)
Tagid:
Kersti Kaljulaid, Franciscus, paavst, Vatikan, Eesti

Peamised teemad