20:40 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Eesti uudised
lühendatud link
2810

25. septembri öösel tabasid piirivalvurid Võrumaal piiriäärsel alal kaks dokumentideta välismaalast, kes viibisid Eestis ebaseaduslikult.

TALLINN, 25. september — Sputnik. Teisipäeva, 25. septembri öösel kella 2 ajal avastasid piirivalvurid kahe inimese liikumise Võmmorski külas piiriäärsel alal. Piirivalvurid piirasid maa-ala sisse ning pidasid peagi kahtlust äratanud mehed kinni.

"Meeste käed ja jalad olid kriimustusi täis, nad olid nähtavalt kurnatud ning nende riided vettinud. Nad väitsid piirivalvuritele, et on süürlased ning rääkisid, et tulid ebaseaduslikult piiri ületades Venemaalt Eestisse," kirjeldas Piusa kordoni juht Valmar Hinno.

Hinno märkis, et täna viibib Venemaal jätkuvalt suur arv kolmandate riikide kodanikke, kes tulid jalgpalli MM fännipassiga Venemaale ning kellest osa võib proovida ebaseaduslikult Euroopa Liitu siseneda.

"Schengeni viisaruumi ja sealhulgas ka Eestisse sisenemiseks peab neil olema aga vastav viisa," selgitas piirivalvejuht.

Võrumaal tabati salaja Eestisse hiilinud süürlase ja kolm egiptlast>>

Sputnik Eesti teatas varem, et Venemaa president Vladimir Putin lubas välisriikide jalgpallifännidele rakendada aasta lõpuni Venemaa Föderatsiooni külastamiseks viisavabadust.

President teatas sellest 15. juulil pärast maailmameistrivõistluste Prantsusmaa ja Horvaatia vahelist finaalmängu toimunud ajakirjanike pressikonverentsil.

"Arvan, et teeme nii: välismaa jalgpallisõpradele, kellel on praeguse seisuga välja andnud fännipassid, kehtestame me Venemaa Föderatsiooni territooriumile kuni käesoleva aasta lõpuni mitmekordse ja korduva viisavabaduse," ütles Putin.

"Loodan, et nad, vähemalt paljud neist, kasutavad seda ja tulevad koos sõprade ja pereliikmetega Venemaale veel rohkem kui ühe korra," lisas Venemaa president.

Kontroll Euroopa välispiiril läheb tihedamaks>>

Tabatud mehed viidi esmasteks menetlustoiminguteks kordonisse, kus meedikud vaatasid täiendavalt ka nende terviseseisundi üle.

Edasises uurimises selgitatakse, kuidas kaks meest õigupoolest Eesti piirimaile jõudsid ning mis saab neist edasi.

Tagid:
MM 2018, jalgpall, Schengen, piirivalve, Vladimir Putin, Eesti, Venemaa

Peamised teemad