15:59 09. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0871
  • RUB82.1046
Eesti uudised
lühendatud link
Paavst Franciscuse visiit Eestisse (28)
2120

Tallinna saabunud turistid ja Eestimaa külalised läbivad piirikontrolli nende jaoks tavapärases korras. Rooma paavsti Franciscuse visiit ei raskendanud Eesti piiriületust.

TALLINN, 25. september — Sputnik, Svetlana Burceva. Teisipäeva, 25. septembri hommik kujunes päikesepaisteliseks ja tuuliseks. Tallinna sadama D-terminali saabuvad parvlaevad tavapärases korras ning reisijad läbivad küllaltki kiiresti piiri- ja tollikontrolli.

Helsingist ja Stockholmist Tallinna saabunud reisijad ütlesid portaalile Sputnik Eesti, et mingeid lisakeerukusi piirikontrolli läbimisel nad omal nahal ei tundnud.

Paavst Franciscus saabus Eestisse >>

Rootsi naiskodanik, kes tuli Tallinna oma asju ajama, polnud Rooma paavsti visiidist midagi kuulnud. "Mingisugust rangemat piirikontrolli küll ei märganud. Nägin ainult mõnda politseinikku. Aga minu juurde nad ei tulnud," lausus ta.

Женщина из Швеции приехала в Таллинн по делам, о визите понтифика не знала
© Sputnik / Юлия Калинина
Rootslanna polnud Rooma paavsti visiidist midagi kuulnud

Rühm noori sakslasi saabus Tallinna Rootsi kaudu. Nemadki ei olnud midagi kuulnud paavsti visiidist Tallinna, kuhu nad ise tulid turistidena. "Piirikontroll kolges raskusteta. Nagu tavaliselt Euroopa liikides," sõnas turist Saksamaalt.

Турист из Германии не знал о визите римского понтифика в Таллинн
© Sputnik / Юлия Калинина
Turistid Saksamaalt ei olnud midagi kuulnud paavsti visiidist Tallinna

Reisija Horvaatiast oli teinud läbi pika teekonna Euroopa ja saabus tallinna Helsingist. Ka tema ei puutunud kokku mingite raskustega Eesti piiri ületamisel – "kõik sujus suurepäraselt." Sputnik Eesti ajakirjaniku küsimusele, kas talle on teada paavsti visiit Tallinna, vastas neiu ebalevalt, et oleks nagu mingisugust infot kuulnud.

Путешественница из Хорватии
© Sputnik / Юлия Калинина
Reisija Horvaatiast

Aga juba sekundipärast hüüatas ta naerdes: "Jaa, jaa! Me ju rääkisime sellest. Jah, täpselt! Ma tean."

Soome noorsugu ootab kohtumist Rooma paavstiga

Helsingist ja Stockholmist saabunud parvlaevad tõid Tallinna suure hulga Aasia turiste, kelle reis Eestisse langes ühte Rooma paavsti Tallinna-visiidiga, kuid ekskursiooniprogramm on neil oma.

Seevastu noored inimesed Soomest tulid Tallinna nimelt selleks, et näha paavst Franciscust. Nende sõnul loodavad nad temaga linnas kohtuda.

Молодые люди из Финляндии приехали в Таллинн, чтобы увидеть папу Франциска
© Sputnik / Юлия Калинина
Noored Soomest tulid Tallinna nimelt selleks, et näha paavst Franciscust

Rühm sõbratare Soomest laususid Sputnik Eestile lõbusalt sädistades, et soovivad samuti paavsti näha ja sellepärast tulidki Tallinna.

Sadamas on kõik rahulik

Rooma paavsti Tallinna-visiidi päeval kulgeb reisisadama terminalis kõik nii, nagu tavaliselt – parvlaevade sildumise vaheajal jääb plats terminali ees tühjaks. Ja vaid terminali ümber viklsatab kord siin, kord seal vormis politseinik, kes võiv valikuliselt möödujaile ligi astuda ja dokumente kontrollida.

Полиция проверяет документы у туристов возле терминала
© Sputnik / Юлия Калинина
Rooma paavsti Tallinna-visiidi päeval kulgeb reisisadama terminalis kõik nii, nagu tavaliselt

Sputnik Eesti on eelnevalt kirjutanud, et Rooma paavst Franciscus käis juba visiidiga Leedus ja Lätis ning teisipäeval, 25. septembril lendas Tallinna lennujaama, kus teda tervitas Eesti president Kersi Kaljulaid.

© Sputnik / Владимир Новиков
Paavsti külaskäik Tallinna kestab ühe päeva

Paavsti külaskäik Tallinna kestab ühe päeva. Sel päeval kohtub paavst Franciscus Eesti riigi kõrgema juhtkonnaga, diplomaatide ja kodanikuühiskonna esindajatega ning enne Eestist ärasõitu peab avaliku missa, mis algab kell 16.30 Eesti pealinna südames Vabaduse väljakul.

Teema:
Paavst Franciscuse visiit Eestisse (28)
Tagid:
tollikontroll, dokument, kontroll, turist, visiit, Tallinna Sadam, Franciscus, paavst, Horvaatia, Soome, Rootsi, Eesti

Peamised teemad